תיעוד פיגוע הירי בעיר העתיקה בירושלים
צילום: דוברות משטרה

שולף אקדח - ויורה מטווח קצר: תיעוד פיגוע הירי בירושלים

המחבל היורה, תושב הצפון בן 45 ממשפחה נוצרית, נהרג מירי כוחות הביטחון. בנוסף, נעצר חשוד שהיה ברכב שממנו ירד המחבל
סולימאן מסוודה
06 בפברואר 2020
16:50

הסלמה ביטחונית: המשטרה פרסמה תיעוד של פיגוע הירי שאירע היום (חמישי) בעיר העתיקה בירושלים, שבו נפצע לוחם מג"ב באורח קל. בתיעוד נראה המחבל מתקרב אל כוחות המשטרה באחד משערי הר הבית, שולף אקדח, ומטווח קצר יורה באחד מהשוטרים, שנפצע קל בידו ופונה לבית החולים שערי צדק.


בתום מרדף, הכוחות ירו למוות במחבל - שאדי בנא בן ה-45, ממשפחה נוצרית בחיפה שהתאסלם לאחרונה. כמו כן, נעצר את הרכב שממנו ירד המחבל, ובו חשוד נוסף שנלקח לחקירה.

כוחות שב"כ הגיעו לאחר הפיגוע לרחוב הנביאים בחיפה, לחנות פרחים השייכת לאחד האחים של המחבל מהפיגוע בירושלים. הכוחות סגרו את החנות, לקחו את המצלמות במקום, ושני אחיו של המחבל נלקחו לחקירה.

בנוסף לפיגוע בעיר העתיקה בירושלים, חייל נפצע קל בצהריים מירי בבנימין. הוא פונה לקבלת טיפול בבית החולים שיבא בתל השומר. האש נורתה לעבר החייל מגדוד נחשון של חטיבת כפיר שעה שעמד בצד הכביש באזור צומת הפרסה. לאחר מכן נמלט היורה, ומתבצע מרדף באזור. ביישובים סמוכים יש דריכות.

במהלך הלילה אירע פיגוע דריסה ברחוב דוד רמז, שבו נפצעו 12 חיילי גולני - בהם אחד במצב קשה. החיילים צעדו על המדרכה בדרכם להשבעה בכותל, כשכלי רכב פגע בהם מאחור. כמה מהם ניסו להכניס מחסניות לנשקם, אך לא ירו. על פי החשד, המחבל פגע עם רכבו באחד החיילים והאיץ מיד לאחר מכן כדי לפגוע באחרים – ואז נמלט.

רכבו של הנהג הדורס, על פי החשד, אותר סמוך לבית לחם. מפקד מחוז ירושלים הנחה את כל הכוחות לפתוח במצוד לאיתור החשוד. כוחות צה"ל מחרימים מצלמות אבטחה במטרה למצוא תיעוד של הדורס. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר על הפיגוע הלילה בבירה כי "זו רק שאלה של זמן עד שנשים ידינו על המפגע".