הרופא שניסה להזהיר את עמיתיו בסין
צילום: CNN

גם בסין מאשרים: הרופא שהזהיר מהקורונה – מת מהמחלה

ד"ר וונליאנג היה מהראשונים לדווח על תסמינים שמזכירים את מחלת הסארס ועוכב על ידי השלטונות בחשד ל"הפצת שמועות" • פסגה בין-לאומית בנושא הנגיף תתכנס בשבוע הבא
גיא בריצמן
06 בפברואר 2020
19:05
עודכן ב 22:59

התפשטות נגיף קורונה: אחרי הדיווחים הסותרים אודות מותו של ד"ר לי וונליאנג, רופא ממחוז חוביי – מוקד התפרצות הנגיף – שהיה בין הראשונים לדווח על ההתפרצות ועוכב לחקירה על כך, גם בסין מאשרים את הידיעה. מוקדם יותר היום (חמישי) פורסם שהרופא מת לאחר שנדבק בעצמו בנגיף, אולם התקשורת בסין הכחישה את הדיווחים וטענה כי הוא בחיים ומצבו קשה.

כאמור, חודש אחרי שהזהיר מפני התפרצות הנגיף – חלה וונליאנג בעצמו. בשיחת טלפון עם רשת סי-אן-אן סיפר כי אחרי שהזהיר באפליקציית מסרים סינית כי איתר לאחרונה שבעה מטופלים שתסמיניהם מראים כי לקו בנגיף הדומה לסארס – הוא קיבל טלפון מהמשטרה הסינית שהזהירה אותו שלא להפיץ את המידע. 

בתוך כך, פסגת מיוחדת בנושא הנגיף תתכנס בשבוע הבא: ארגון הבריאות העולמי הודיע על כינוסה של פסגת מומחים מיוחדת בנושא התפרצות קורונה שתערך בימים שלישי ורביעי בשבוע הבא. מומחים ממכוני מחקר ברחבי העולם, ביניהם גם מכונים סיניים, יתכנסו על מנת לחלוק מידע ובעיקר לפעול לבירור מאפייניו של הנגיף כדי למגר אותו. 

בסין מתו בתוך יממה עוד 73 חולים שנדבקו בנגיף. מניין הנספים בהתפרצות בסין עלה ל-563. מספר הנשאים גדל ב-3,700 והוא עומד כעת על יותר מ-28 אלף בני אדם. כ-2,300 מהם חולים במצב קשה. אתמול דווח כי רופאים בבית החולים לילדים בעיר הסינית ווהאן טוענים כי ייתכן שהנגיף עובר מאם לבנה. זאת לאחר שתינוק שנולד לפני כמה ימים התברר כחולה בנגיף.