היום המתוח
צילום: דובר צה"ל

אחרי יממה של טרור: דריכות לקראת התפילות בהר הבית

אלפי שוטרים יתפרשו מחר בירושלים, באזורי תפר, בערים מעורבות ובדרום • השר לביטחון הפנים אמר בתום הערכת מצב עם מפקדי המשטרה, כי יש לפעול בנחישות ובתקיפות כדי לשמור על הריבונות ולגדוע היווצרות גל טרור בכל האמצעים הקיימים
סולימאן מסוודה ונורית יוחנן
06 בפברואר 2020
22:31

אחרי יממה של טרור: דריכות בקרב כוחות הביטחון לקראת תפילות יום השישי מחר בהר הבית. אלפי שוטרים יתפרשו מחר בעיר, באזורי תפר, בערים מעורבות ובדרום. כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אמר בתום הערכת מצב מיוחדת שקיים: "הנחיתי לתגבר את מערך ביטחון השדה במחוז ירושלים, המקום הנפיץ ביותר הוא הר הבית. הנחיתי לבצע פעולות שימנעו פיגועי השראה – כולל מעצרי מנע". על שאלת כאן חדשות אם יוצבו מגנומטרים בהר הבית השיב: "לא נציב מגנומטרים ולא נצא בהכרזות מקדימות". 


בתוך כך, בחמאס מברכים היום על שרשרת הפיגועים. הם מנסים למסגר אותם כהתנגדות פלסטינית לתוכנית טראמפ. אבו מאזן הוציא הודעה חריגה שבה אמר: תוכנית טראמפ היא שיצרה את ההסלמה הביטחונית. בחמאס מעוניינים מאוד בהסלמה כזאת והתקווה שלהם היא שאירוע ירדוף אירוע.

דובר הזרוע הצבאית של ארוגן הטרור הג'יהאד האסלאמי בעזה בירך הערב על הפיגועים בירושלים , בחברון ובבנימין ואמר כי "פעולות הגבורה האלה" מדגישות את הסירוב הפלסטיני לעסקת המאה ולייהוד המקומות הקדושים. הדובר קרא בחשבון הטוויטר שלו לאנשי ההתנגדות לאחוז בנשק ולהתקומם כדי להוביל לעימות כולל וישיר עם האויב.

תקיפה בסוריה, שלושה פיגועי טרור ועימותים בשטחים: כך התנהלה היממה החולפת – שעה אחר שעה


כמה בכירים פלסטינים אמרו לכאן חדשות כי התיאום הביטחוני עם ישראל צומצם למינימום, אך לא הופסק. אחד מהם ציין כי מנגנוני הביטחון הפלסטיניים לא סייעו לישראל להתחקות אחר המחבלים שביצעו את הפיגועים האחרונים. הגורמים הוסיפו כי ישראל שופכת דלק על הלהבות במקום מים, וכי לא ברור מדוע התעקשה להרוס דווקא אמש את בית המחבל בג'נין. עוד אמרו כי הריגת השוטר הפלסטיני בג'נין פגעה במוטיבציה של אנשי הביטחון הפלסטינים.