קאסם אל-ראימי כפי שתועד ב-2009
צילום: אי-פי

טרמאפ אישר: ארה"ב חיסלה את מנהיג אל-קאעידה בחצי-האי ערב

דיווחים על מותו של קאסם אל-ראימי במבצע אמריקני בתימן פורסמו לפני שבוע - חודש אחרי חיסול קאסם סולימאני
מערכת כאן חדשות
07 בפברואר 2020
03:28

מדיניות החיסולים האמריקנית נמשכת: הנשיא דונלד טראמפ אישר הלילה (שישי) כי ארצות הברית חיסלה בתימן את מנהיג ארגון הטרור "אל-קאעידה" בחצי-האי ערב, קאסם אל-ראימי. בהצהרה לתקשורת אמר טרמאפ כי "תחת פיקודו של אל-ראימי, הפעיל הארגון אלימות בלתי־נתפסת נגד אזרחים בתימן, ותקף פעמים רבות את ארצות הברית ואת כוחותיה". טראמפ ציין כי הריגתו של אל-ראימי "מקדמת את חיסול ארגון אל-קאעידה בחצי-האי ערב ותנועת אל-קאעידה, ואת הסרת האיומים מצד הארגונים האלה על הביטחון הלאומי של ארצות הברית". טראמפ לא ציין מתי המנהיג נהרג, אך דיווחים בדבר מותו פורסמו בשבת האחרונה.


"הארגון הפעיל אלימות בלתי-נתפסת". טרמאפ, היום (צילום: אי-פי)

בתחילת החודש שעבר, ארצות הברית חיסלה את מפקד "כוח קודס", קאסם סולימאני, בנמל התעופה הבין־לאומי בבגדאד, עיראק. מלבדו חוסלו גם סגן מפקד ארגון הגג של המיליציות השיעיות הפרו איראניות, אבו מהדי אל-מוהנדיס, ואחראי על הקשרים והפרוטוקולים במיליציות מוחמד רידא אל-ג'אברי. בהודעת משמרות המהפכה לאחר החיסול נמסר: "סולימאני הוצא להורג בתקיפת מסוקים אמריקניים".

באוקטובר האחרון חיסלה ארצות הברית את מנהיג דאעש אבו בכר אל-בגדאדי בסוריה, בפעילות של כוחות מיוחדים של הצבא האמריקני. "עשינו צדק עם הטרוריסט מספר אחד. תפיסתו ולכידתו הייתה הדבר הראשון בסדר העדיפות הביטחוני של ממשלתי", אמר טראמפ בהצהרה שמסר אז בבית הלבן.