-

משרד הבריאות מרחיב את הגדרת החשד להידבקות בקורונה

יש לגשת למרפאה אם שהיתם בהונג קונג, תאילנד, יפן, סינגפור קוריאה הדרומית או מקאו או שקיימת מגע הדוק עם חולה מאומת. התסימינים אותם ציין המשרד: חום של יותר מ-38 מעלות, שיעול, קושי בנשימה או תסמין נשימתי אחר
דקלה אהרן-שפרן
07 בפברואר 2020
14:54

משרד הבריאות הרחיב היום (שישי) את הגדרת החשד להידבקות בנגיף קורונה לצורך ביצוע בדיקת מעבדה. על פי הנהלים החדשים, אדם ששהה במגע הדוק עם חולה מאומת או שב-14 יום שקדמו להופעת התסמינים שהה בסין, הונג קונג, תאילנד, יפן, סינגפור, דרום קוריאה או מקאו - עליו לגשת למרפאה.

התסימינים אותם ציין המשרד: חום של יותר מ-38 מעלות, שיעול, קושי בנשימה או תסמין נשימתי אחר. "יש לגשת למרפאה או לבית חולים, בתיאום והודעה מראש על הגעתכם, תוך כיסוי האף והפה במסכה או בבד והימנעות ממגע עם הסובבים אתכם, להימנע מנסיעה בתחבורה ציבורית ולהתנהג בהתאם להוראות המפורטות באתר המשרד", הורה משרד הבריאות.

ביום רביעי אמרו רופאים בבית החולים לילדים בעיר הסינית ווהאן כי ייתכן שהנגיף עובר מאם לבנה. זאת לאחר שתינוק שנולד לפני כמה ימים התברר כחולה בנגיף. רף המתים מהמחלה בסין הגיע כבר לכ-500 בני אדם ובסך הכול אובחנו כנשאי הנגיף כ-30 אלף בני אדם, רובם המכריע בעיר ווהאן - מוקד ההתפרצות.