אמיר אוחנה, דו אלדד, אביחי מנדלבליט
צילום: פלאש 90

מאחורי מינוי דן אלדד: מתח גדול בפרקליטות

זעם בפרקליטות על דן אלדד על שהסכים להתמנות לתפקיד מ"מ פרקליט המדינה. פרקליט מחוזי אחד בלבד, עו"ד איתן לדרר מפרקליטות צפון, הביע תמיכה במינויו • לאלדד אין סיכוי גדול להתמנות לתפקיד פרקליט המדינה הקבוע
השבוע
07 בפברואר 2020
20:42

בפרקליטות המדינה זועמים על עורך הדין דן אלדד שנענה להצעת שר המשפטים אמיר אוחנה לקבל על עצמו את תפקיד ממלא מקום פרקליט המדינה. כך פרסם הערב (שישי) פרשננו מרדכי גילת ב"השבוע" בכאן 11. פרקליט מחוזי אחד בלבד, עורך הדין איתן לדרר מפרקליטות צפון, הביע תמיכה בבחירת עו"ד אלדד לתפקיד.


המועמד המקורי של שר המשפטים לתפקיד ממלא מקום פרקליט המדינה היה מנהל המחלקה הפיסיקלית בפרקליטות, עורך הדין קמיל אטילה. אולם, אטילה העמיד תנאי לקבלת התפקיד: הסכמה של מנדלבליט למינוי. משהיועץ המשפטי לממשלה התנגד למינוי - עו"ד אטילה כיבד את החלטתו. אלדד, הוצג כמועמדו של שר המשפטים רק לאחר שאוחנה קיבל את תשובתו השלילית של אטילה ועל הכוונה למנותו פורסם לראשונה בכאן חדשות.

גם דן אלדד שוחח עם היועץ המשפטי מנדלבליט, וגם במקרה זה ביקש מנדלבליט מאלדד שלא לקבל עליו את התפקיד. אלדד לא נענה לבקשה ומיהר כבר ביום שני האחרון להתיישב על כיסאו של שי ניצן. זאת לאחר שיועץ לו "לקבוע עובדות בשטח". אולם, לאלדד אין סיכוי גדול להתמנות לתפקיד פרקליט המדינה הקבוע. זאת מכיוון שמנדלבליט רואה בליאת בן ארי, במומי למברגר ובפרקליט הצבאי הראשי, האלוף שרון אפק, ראויים ממנו לתפקיד.

על רקע הסערה סביב מינוי עו"ד אלדד לתפקיד מ"מ פרקליט המדינה, שלח היום שר המשפטים אוחנה מכתב חריף להנהלת הפרקליטות. "תחת פרקליט המדינה היוצא לקיתם לצערי בסוג של שיכרון כח שהביא לדאבון כולנו לאותו שפל באמון הציבור בגוף חשוב זה", כתב אוחנה. אוחנה הוסיף כי לא הוסבר לו מדוע אלדד לא מתאים לתפקיד מלבד העובדה ש"הנהלת הפרקליטות - לא יקבלו אותו".

אתמול פורסם בכאן רשת ב כי מנדלבליט מתח ביקורת על עו"ד אלדד על שהסכים להצעת השר אוחנה למנותו לממלא מקום פרקליט המדינה. היועמ"ש אמר כי אלדד לא מתאים לתפקיד ואף שהוא ידע כי זו דעתו הוא קיבל על עצמו את התפקיד.