נגיף קורונה בסין
צילום: אי-פי

נגיף קורונה: אזרח אמריקני נפטר בסין לאחר שחלה בווירוס

שגרירות ארצות הברית אישרה שהאזרח, בן 60, נפטר שלשום בבית החולים שבווהאן, העיר שבה פרץ הווירוס • ביממה האחרונה מתו עוד 86 בני אדם • השגרירות היפנית גם כן הודיעה על מקרה מוות ראשון של אזרח שלה
איתמר מאירי
08 בפברואר 2020
07:38
עודכן ב 11:39

שגרירות ארצות הברית בסין אישרה הבוקר (שבת) כי אזרח אמריקני מת שלשום מנגיף קורונה בבית החולים ווהאן, העיר שבה התפרצה המחלה לפני כחודשיים. בשגרירות לא הוסיפו מידע אם האיש בן ה-60 גר בעיר או טייל בה. בתוך כך, השגרירות היפנית במדינה גם כן הודיעה על מקרה מוות ראשון של אזרח שלה. משרד הבריאות הצרפתי עדכן שמספר החולים במדינה עלה ל-11, ביניהם חמישה אזרחים בריטים ששהו באותו אתר סקי ובאו במגע עם אדם שהיה בסינגפור.

בסין דווח שבתוך יממה עוד 86 חולים נפטרו, כמעט כולם במחוז חוביי. ברחבי המדינה דווח על כ-3,000 חולים חדשים. מתחילת התפרצות הקורונה מתו 722 חולים, כ-2% ממספר הנדבקים. כל מקרי המוות היו בסין, מלבד שניים - הונג קונג ובפיליפינים. הרשויות בתאילנד דיווחו על שבעה מקרים חדשים, בכך עלה מספר הנדבקים במדינה ל-32.

בד בבד נמסר כי בספינת התענוגות "דיימונד פרינסס", העוגנת מול חופי יפן ואלפי נוסעיה נתונים בבידוד התגלו עוד שלושה נשאי קורונה. בכך עלה מספר הנוסעים ואנשי הצוות שנדבקו ל-64. 

אתמול תינוקת בת שנתיים, שחזרה מתאילנד, אושפזה בבידוד בבית החולים מאיר בכפר סבא מחשש שנדבקה בנגיף קורונה. זאת לאחר שמשרד הבריאות הרחיב את הגדרת החשד להידבקות, והתינוקת, שסובלת מחום, עונה להגדרות אלה. 

על פי הנהלים החדשים, אדם ששהה במגע הדוק עם חולה מאומת או שב-14 יום שקדמו להופעת התסמינים שהה בסין, הונג קונג, תאילנד, יפן, סינגפור, דרום קוריאה או מקאו - עליו לגשת למרפאה. התסימינים אותם ציין המשרד: חום של יותר מ-38 מעלות, שיעול, קושי בנשימה או תסמין נשימתי אחר.

"יש לגשת למרפאה או לבית חולים, בתיאום והודעה מראש על הגעתכם, תוך כיסוי האף והפה במסכה או בבד והימנעות ממגע עם הסובבים אתכם, להימנע מנסיעה בתחבורה ציבורית ולהתנהג בהתאם להוראות המפורטות באתר המשרד", הורה משרד הבריאות.

שלשום, הרשויות בסין אישור את הדיווחים אודות מותו של ד"ר לי וונליאנג, רופא ממחוז חוביי – מוקד התפרצות הנגיף – שהיה בין הראשונים לדווח על ההתפרצות ועוכב לחקירה על כך. חודש אחרי שהזהיר מפני התפרצות הנגיף – חלה וונליאנג בעצמו. בשיחת טלפון עם רשת סי-אן-אן סיפר כי אחרי שהזהיר באפליקציית מסרים סינית כי איתר לאחרונה שבעה מטופלים שתסמיניהם מראים כי לקו בנגיף הדומה לסארס – הוא קיבל טלפון מהמשטרה הסינית שהזהירה אותו שלא להפיץ את המידע.