יו"ר הפרלמנט כווייתי

ראשי הפרלמנטים הערביים נגד תוכנית טראמפ

בכינוס בעמאן הודיעו יושבי הראש כי יש להתנגד לכל הצעה שאינה עולה בקנה אחד עם זכויות הפלסטינים וכי על ההסדר להתבסס על פתרון שתי המדינות בקווי 67'
גיא מעיין
08 בפברואר 2020
17:09

יושבי הראש של בתי המחוקקים במדינות ערב התכנסו היום (שבת) לישיבת חירום בעמאן, בירת ירדן, כדי להביע התנגדות לתכנית השלום של הנשיא טראמפ. בהודעת הסיכום נאמר כי יש להתנגד לכל הצעה שאינה עולה בקנה אחד עם זכויות הפלסטינים וכי על ההסדר להתבסס על פתרון שתי המדינות והקמתה של מדינה פלסטינית בקווי 67' שבירתה מזרח ירושלים.

יושב ראש הפרלמנט של כוויית, מרזוק א-ר'אנם, השליך לפח את תכנית השלום של טראמפ ואמר כי מקומה בפח הזבל של ההיסטוריה. יו"ר הפרלמנט העיראקי, מוחמד אל-חלבוסי, התנגד שתכתב המילה "ישראל" בהודעת הסיכום וביקש להחליף את המילה ל"כובש הישראלי העושק".

הבוקר דווח כי יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן יציג למועצת הביטחון של האו"ם מסמך המצביע על יותר מ-300 הפרות של החוק הבין-לאומי, הטמונות בתוכנית טראמפ לסכסוך הישראלי-פלסטיני. העיתון הפלסטיני "אל איאם" דיווח כי על פי המסמך סעיפיה של התוכנית כוללים הפרות של החוק הבינלאומי בענייני הגבולות, ההתנחלויות, מעמדה של ירושלים, ענייני ביטחון וסוגיות האסירים והפליטים. אבו מאזן צפוי לצאת לניו יורק מחרתיים ולנאום לפני מועצת הביטחון ביום שלישי. באותו יום צפויה הצבעה במועצה, ביוזמת הפלסטינים, על הצעת החלטה נגד תוכנית טראמפ.