אילוסטרציה
צילום: גטי אימג'ס

כתב אישום יוגש נגד הגבר והאישה שהרדימו קשישים וגנבו את כספם

לפי החשד, תושב קריית מוצקין ותושבת נוף הגליל התחזו לעובדי קופת חולים, כדי להיכנס במרמה לבתיהם של לפחות תשעה קשישים וקשישות ולגנוב את כספם
איתי שיקמן
09 בפברואר 2020
12:15

הפרקליטות הגישה הצהרת תובע לפני כתב אישום נגד הגבר והאישה שנעצרו לפני כשבועיים בחשד שהרדימו קשישים וגנבו את כספם, כשהם מתחזים לעובדי קופת חולים. כך הודיעה היום (ראשון) המשטרה.

יבגני בביץ' בן 38 מקריית מוצקין וילנה קרוצ'נוק בת 47 מנוף הגליל נעצרו לאחר שבדצמבר האחרון התקבלה במשטרה תלונה מקשישה בת 85 תושבת לוד, שסיפרה כי אל דירתה הגיעו החשודים, שהזדהו בפניה כעובדי קופת חולים ושאלו אותה אם קיבלה חיסון לשפעת. לאחר שענתה בשלילה, נתנו לה החשודים כדורי שינה שטשטשו אותה. היא הבחינה כי החשודים מחטטים בחפציה ונרדמה. לאחר כיומיים היא התעוררה וגילתה כי נגנב ממנה סכום של אלפי שקלים במזומן.

חקירת התלונה הובילה את המשטרה למקרה נוסף, שבו על פי החשד הונו השניים בשיטה דומה קשישה בת 92 מערד. מהחקירה עלה חשד כי בביץ' וקרוצ'נוק גנבו מאות שקלים במזומן וכרטיס חיוב, באמצעותו משכו אלפי שקלים מחשבונה של הקשישה. עם התקדמות החקירה, חשפו החוקרים שבעה מקרים נוספים בהם פעלו החשודים בשיטה דומה במקומות שונים ברחבי הארץ.