ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

משרד הבריאות: לשקול נסיעות לתאילנד ויפן

אחרי הרחבת ההגדרות: קריאה לציבור לשקול נסיעות לשורת יעדים ברקע אזהרת משרד הבריאות: אל על מבטלת כמחצית מטיסותיה להונג קונג
קטי דור ושרון עידן
09 בפברואר 2020
15:30

אחרי אזהרות המסע לסין, ואחרי הרחבת הגדרת החשד להידבקות בווירוס קורונה, במשרד הבריאות קראו היום (ראשון) לציבור לשקול את נחיצות הנסיעות ליעדים נוספים: תאילנד, יפן, הונג קונג, סינגפור, מקאו, דרום קוריאה וטייוואן.

מדובר למעשה בסגירה מוחלטת של המזרח, והנזק הכלכלי עשוי להיות עצום. תאילנד היא אחד היעדים הפופולריים ביותר לישראלים, עם שתי טיסות ישירות ביום של חברת אל על. ליפן אמור להיפתח קו חדש בעוד שבועיים. בד בבד, חברת אל על הודיעה כי תבטל כמחצית מטיסותיה להונג קונג. בשלב זה החברה מצמצמת את הטיסות, לאחר שבחלקן היו נוסעים בודדים בלבד. גורמים באל על מעריכים כי הקו בדרך לביטול מוחלט. 

על פי ההגדרה החדשה, אדם שעונה על אחד משני הקריטריונים הבאים צריך לגשת מיד לקבלת טיפול:

1. שהה במגע הדוק עם חולה מאומת

2. שהה באחד מהיעדים שצויינו ובתוך 14 יום מהמגע עם החולה המאומת או מהחזרה מאחת המדינות האמורות, הופיעו אצלו חום מעל 38 מעלות, שיעול, קושי בנשימה או תסמין נשימתי אחר.

על מי שעונה לקריטריונים אלה יש לגשת למרפאה או לבית חולים, בתיאום והודעה מראש על הגעתם, תוך כיסוי האף והפה במסכה או בבד, להימנע ממגע עם הסובבים, להימנע מנסיעה בתחבורה ציבורית ולפעול בהתאם להוראות המפורטות באתר המשרד.

האזינו להסכת הבריאות של כאן חדשות