תקיפה בעזה, ארכיון

בתגובה לשיגור לעוטף: צה"ל תקף מטרות חמאס בעזה

מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו מתחם אימונים של הארגון בדרום הרצועה. מוקדם יותר התפוצצו במערב הנגב מטעני חבלה שנשאו בלונים ששוגרו מרצועת עזה. בחמאס איימו: "פעולה טיפשית, כלשונם, תגרור תוצאות"
כרמלה מנשה
09 בפברואר 2020
20:43
עודכן ב 01:45

התרעת צבע אדום הופעלה אמש (ראשון) ביישובים שדרות, איבים וניר עם שבשטח המועצה האזורית שער הנגב. מצה"ל נמסר כי זוהה לפחות שיגור אחד. נפילת רקטה אותרה בשטח פתוח במועצה. בתגובה לשיגור הרקטה חיל האוויר תקף הלילה יעדים של חמאס בדרום רצועת עזה. בין היתר, תקפו מטוסי קרב של חיל האוויר מתחם אימונים ותשתיות צבאיות של הארגון. מוקדם יותר שוגרו בלוני חבלה לעבר עוטף עזה. שני פיצוצים נשמעו במערב הנגב כתוצאה מפיצוץ מטענים.


שר הביטחון נפתלי בנט אמר היום בהערכת מצב באוגדת עזה כי ההתנהלות המופקרת של ראשי חמאס מקרבת את ישראל לפעולה קטלנית נגדם. בנט איים כי הפעולה הצבאית הבאה של ישראל בעזה תהיה שונה מקודמותיה ואיש לא יהיה חסין. "לפני חמאס עומדת הברירה: לבחור בחיים ובשגשוג כלכלי, או לבחור בטרור ולשלם מחיר כבד מנשוא", אמר השר.

חמאס הגיב לאיומים והזהיר את ישראל מפני"פעולה טיפשית" בעזה. לדבריהם, ישראל תישא באחריות לכך. "האיומים האלה לא מפחידים אותנו והם רק יגרמו לנו להמשיך את דרך ההתנגדות והמאבק בכל אמצעי ההתנגדות שבידינו", מסר דובר ארגון הטרור.

בתוך כך, מקורות פלסטיניים דיווחו כי משלחת מטעם המודיעין המצרי צפויה להגיע מחר לעזה. המשלחת צפויה להיפגש עם בכירי חמאס ולדון איתם על ההסדרה עם ישראל.