צילום מסך

מה גרם לפוליטיקאי סודאני לתמוך בנורמליזציה עם ישראל?

סגן ראש ממשלת סודאן לשעבר, מובארכ אל-פאדל אל-מהדי, לכאן חדשות: "אם ישראל תשכנע את ארצות הברית להסיר את הסנקציות שמוטלות עלינו - תיפתח אפשרות לכינון יחסים כלכליים בין המדינות"
רועי קייס
09 בפברואר 2020
21:56

סגן ראש ממשלת סודאן לשעבר, מובארכ אל-פאדל אל-מהדי, אמר הערב (שני) בשיחה עם כאן חדשות: "אם ישראל תשכנע את ארצות הברית להסיר את הסנקציות שמוטלות עלינו - תיפתח אפשרות לכינון יחסים כלכליים בין המדינות". הפוליטיקאי הסודאני היה מהראשונים לקרוא לנורמליזציה עם ישראל. 

אל-מהדי סיפר בשיחה כי מאז קריאתו לנרמול היחסים ב-2017, אנשים רבים שהוא פגש ברחובות תמכו בו בסוגיה. לדבריו, הדבר שעומד כרגע בראש סדר העדיפויות של סודאן הוא להיפטר מהסנקציות שהוטלו עליה כתוצאה ממדיניותו של עומאר אל-בשיר, ולהיעזר בישראל כדי שתפעל לעודד את ושינגטון להסיר את העיצומים הכלכליים.

המהפך של סודאן: מהברית עם איראן לפיוס עם ישראל | פרשנות

סגן ראש ממשלת סודאן לשעבר אמר כי התגובות שהוא מקבל חיוביות, והרבה תקוות נתלו בפגישה של ראש הממשלה בנימין נתניהו עם מנהיג סודאן עבד אלפתח אל-בורהאן. אל-מהדי ציין כי בממשלה לא באמת מתנגדים לנרמול היחסים, אלא עסוקים בסכסוכים פנימיים ולכן הם משמעים את העמדות הללו. 

בשיחה קרא אל-מהדי לפלסטינים לא לפסול על הסף את תכנית טראמפ, ולנסות לשפר אותה באמצעות משא ומתן. הוא הבהיר כי הסודאנים הקריבו מספיק בשביל הפלסטינים והערבים, ושארצו אינה מתכוונת לפגוע באינטרסים של עצמה כדי לנהל "מלחמות של אחרים", לדבריו. 

תגיות:
סודאן