ספינה ביפן, אנייה, נגיף קורונה
צילום: אי-פי

נגיף קורונה: חשד כי ישראלית שנמצאת על הספינה מול חופי יפן נדבקה

ממשרד החוץ נמסר כי כעת ממתינים לבדיקות שתעבור הנוסעת הישראלית. מתוך 3,711 האנשים השוהים על ספינת התענוגות, ושנמצאים בהסגר, 135 נדבקו בקורונה
מיכל רשף
10 בפברואר 2020
14:07

משרד החוץ מאשר היום (שני) כי ישראלית השוהה על ספינת התענוגות "דיימונד פרינסס" מול חופי יפן, ובה התגלו כבר עשרות מקרים של הידבקות בנגיף קורונה, סובלת מחום. עוד נמסר כי כעת ממתינים לבדיקות שתעבור האישה, כדי לברר אם אכן נדבקה.

עד כה ידוע על 135 אנשים שנמצאים על הספינה ונדבקו בקורונה, כשרק היום עדכן משרד הבריאות היפני על זינוק נוסף במספר הנדבקים. על הספינה נמצאים בסך הכול 3,711 בני אדם, כולם נמצאים בהסגר סמוך לנמל בטוקיו מאז יום חמישי שעבר.

שר הבריאות היפני הודיע כי בכוונת הממשל לבדוק את כל נוסעי הספינה לפני שיאפשרו להם לרדת מהסיפון. חלק מהחולים החדשים שהתגלו היו אנשי צוות.

ביממה החולפת עלה מספר הקורבנות של הנגיף ב-97 בני אדם, ול-908 בסך הכול מאז תחילת ההתפרצות, רובם המוחלט בסין. שני מקרי מוות נרשמו במדינות אחרות. ביממה הזאת התגלו 3,062 מקרים נוספים של הידבקות, כולל בהונג קונג ובמלזיה.

חברת אל על ביטלה את כל טיסותיה להונג קונג לשבוע הקרוב. טיסות שהיו מיועדות להתקיים בשבוע הבא צפויות להתבטל גם הן. מדובר בטיסה יומית בין ישראל להונג קונג.

מה יותר מפחיד מקורונה? | האזינו לפרק 5 של "תיק רפואי" - הסכת הבריאות של כאן חדשות