לריסה עמיר בבית המשפט העליון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שמו של יגאל עמיר יוסר מפתק מפלגת "משפט צדק" שבראשות אשתו

ועדת הבחירות נענתה לבקשתו של חבר הכנסת איציק שמולי שטען: "לא יעלה על הדעת ששמו המתועב של הרוצח השפל יתנוסס על גבי מליוני פתקים שיזהמו את מערכת הבחירות"
אמוץ שפירא
10 בפברואר 2020
15:53

ועדת הבחירות המרכזית קבעה היום (שני) כי שמו של רוצח ראש הממשלה יגאל עמיר יוסר מפתק הבחירות של מפלגת "משפט צדק", שבראשה עומדת אישתו, לריסה עמיר. בכך הוועדה נענתה לבקשתו של חבר הכנסת איציק שמולי, שטען: "לא יעלה על הדעת ששמו המתועב של הרוצח השפל יתנוסס על גבי מליוני פתקים שיזהמו את מערכת הבחירות".

שמולי היה יוזם העתירה נגד התמודדותה של מפלגת "משפט צדק" בבחירות. נוסף על כך, חברי ועדת הבחירות סירבו לאשר לכתוב על הפתק "משפט צדק בראשות ד"ר לריסה עמיר". לכן, ייכתב על הפתק: "משפט צדק - לרפורמה במערכת המשפט". 


אתמול קיבל בית המשפט העליון את ערעורן של חברת הכנסת מהרשימה המשותפה היבא יזבק ולריסה עמיר, והתיר את השתתפותן בבחירות. בכך הפך בית המשפט את החלטת ועדת הבחירות המרכזית לפסול אותן. 

במקרה של עמיר בית המשפט קבע פה אחד כי יש לאפשר לרשימתה להתמודד. בפסק הדין נכתב: "אף שהתבטאויותיה של טרימבובלר העומדת בראש הרשימה, כמו גם מטרותיה המוצהרות, מקוממות ומעוררות שאט נפש, הרי ששאט נפש לחוד ועילת פסילה מהתמודדות בבחירות לכנסת – לחוד".