יועז הנדל
צילום: כאן11

ח"כ הנדל על "ריאיון הדרבוקות": סערה בכוס מים, נפגעתי אישית

בריאיון לכאן רשת ב תקף חבר הכנסת מכול לבן את השרה רגב: "יום אחד ביבי לא יהיה כאן והיא לא תהיה שרה. מה המורשת שלה - זה שהיא שיסתה אותנו אחד-נגד-השני?"
רן בנימיני ויגאל גואטה
10 בפברואר 2020
23:40

חבר הכנסת יועז הנדל מכחול לבן אמר היום (שני) לכאן רשת ב כי דבריו על "מנטליות הדרבוקות" סולפו כדי להעיר את השד העדתי לשם רווח פוליטי. "זאת סערה בכוס מים שהכאיבה לי מאוד, נפגעתי ברמה האישית", סיפר בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה אחרי הסערה שחוללו דבריו, וטען כי "עושים סיבוב כל פעם מחדש כדי למצוא איך נשנא אחד-את-השני". לדבריו, כל מה שניסה להגיד זה ש"לא משנה מאיפה הגיעו לכאן אנשים, אין אף תרבות שעולה אחת-על-השנייה". עם זאת, הוא הוסיף כי בדיעבד, ייתכן שהיה צריך להימנע מלהשיב על שאלות שעוסקות בגזענות ומתחים עדתיים, לדבריו.

"לא יכול להיות שבמקום לטפל בפערים, אנחנו עסוקים בלשנוא", אמר הנדל, ותקף את שרת התרבות מירי רגב שהגיבה לאמירתו: "אני שואל את עצמי מה רגב מרוויחה? יום אחד ביבי לא יהיה כאן והיא לא תהיה שרה. מה המורשת שלה - זה שהיא שיסתה אותנו אחד-נגד-השני?".

בעניין ההחלטה לנטוש את הדיון היום בכנסת על המצב בדרום, דיון מיוחד שכונס לבקשת כחול לבן, אמר הנדל כי בתחילת הישיבה לא נכחו בה ראש הממשלה או איש מהשרים, בניגוד לתקנון. ובתגובה לכך הנהגת המפלגה החליטה לקיים את ישיבת הסיעה במועצה האזורית אשכול. לדבריו, רק לאחר שנקבעה הפגישה, הגיע השר נפתלי בנט למליאת הכנסת.