מחשש שיחוסל: סינוואר לא הגיע לפגישה עם המשלחת המצר
צילום: אי-פי

מחשש שיחוסל: סינוואר לא הגיע לפגישה עם המשלחת המצרית

העיתון הלבנוני אל-אחבאר דיווח שחמאס הזהיר את ישראל שאם תתנקש בבכיריו תפרוץ מלחמה גדולה • אתמול דווח שהמשלחת ביקשה מהארגון להתחייב להפסקת אש ולהימנע מהסלמה צבאית
גל ברגר ונורית יוחנן
11 בפברואר 2020
05:11
עודכן ב 11:23

המגעים להסדרה ברצועת עזה: העיתון הלבנוני "אל-אחבאר" דיווח היום (שלישי) כי מנהיג חמאס ברצועת עזה, יחיא סינוואר, העביר התנצלות לחברי המשלחת המצרית שביקרה אתמול ברצועה על שנעדר מהפגישה עימם. לפי הדיווח, סינוואר, שבחר לנקוט באמצעי זהירות, הסביר כי "אין ערבות לכך שישראל לא תבצע פעולה בוגדנית, גם אם המצרים ברצועה".

בנוסף, העיתון גם דיווחו כי ישראל העבירה לחמאס מסר ולפיו אם לא ישוב השקט לדרום היא תכה בארגון בהסכמת ארצות הברית והקהילה הבין־לאומית. לדברי העיתון הלבנוני, חמאס הזהיר מצדו כי אם תתנקש ישראל בבכיריו תפרוץ מלחמה גדולה. כמו כן איים חמאס כי הלחץ בגבול עם ישראל יגבר אם לא יתקדמו מאמצי ההסדרה. החלפת המסרים נעשתה באמצעות משלחת התיווך המצרית שביקרה אתמול ברצועה.

בתוך כך, ערוץ "אל-ערביה" דיווח אתמול שהמשלחת הביטחונית המצרית ביקשה מחמאס להתחייב להפסקת האש ולהימנע מהסלמה צבאית. על פי הדיווח, שאין לו אישור ממקור אחר, המשלחת המצרית גם הודיעה לחמאס שקהיר מסתייגת מהקשר בין ארגון הטרור לאיראן והפצירה בארגון שלא להתערב במקרה של הסלמה צבאית נגדה.

נמסר כי משלחת של חמאס תבקר במצרים בעוד כמה שבועות. עוד דיווח הערוץ הערבי כי המשלחת המצרית ביקרה גם בישראל וביקשה ממנה להתחייב להפסקת אש ברצועת עזה בלי תנאים מוקדמים, ולהפסיק לתקוף ברצועה. המשלחת המצרית הודיעה לישראל שהיא פועלת להשיג הפסקת אש ארוכת טווח וקראה לה לאפשר הכנסה של סיוע הומניטרי לרצועה.