רנה שנרב
צילום: פלאש 90

צה"ל מתכוון להרוס את בית המחבל שרצח את רנה שנרב

הודעה נמסרה למשפחתו של קאסם שיבלי. למשפחה ניתנה אפשרות לערער על ההריסה
משה שטיינמץ
11 בפברואר 2020
07:24

צה"ל הודיע אמש (שני) למשפחתו של קאסם שיבלי, המחבל שביצע את הפיגוע בו נרצחה רנה שנרב באוגוסט 2019 על כוונה להרוס את ביתו. למשפחתו של שיבלו ניתנה אפשרות להגיש השגה משפטית נגד ההריסה. בפיגוע אותו ביצע שיבלי נפצעו גם אביה ואחיה של רנה שנרב המנוחה, איתן ודביר שנרב.   

בנוסף, צה"ל גם הודיע למשפחות המחבלים וליד חנאתשה ויזן מגאמס, שהיו חלק מהחולייה שביצעה את הפיגוע, על הכוונה להרוס את בתיהם. גם להם ניתנה אפשרות להגיש השגה נגד ההריסה.

שלושת המחבלים, שחלקם נעצרו כבר ימים ספורים לאחר הפיגוע (28.02.19), הם תושבי אזור רמאללה ובנימין, ופעילים בארגון החזית העממית. הם חשודים בביצוע פיגועים נוספים בגזרה.

על פי הודעת השב"כ, בראש חוליית המחבלים עמד אמר מינא סלים ערביד, בן 44 מרמאללה, מבכירי החזית העממית בגזרת העיר. עוד נמסר מהשב"כ כי ערביד עמד בראש התשתית, הכין את המטען ואף הפעיל אותו ברגע שהבחין במשפחת שנרב מגיעה למעיין.

מחבל נוסף שנעצר הוא קסאם א-כרים ראגח שיבלי, בן 25 מהכפר כובר שבגזרת בנימין, אשר ייצר את חומר הנפץ שממנו הורכב המטען, סייע בהרכבת המטען והיה שותף להפעלתו בשטח. עוד נעצר יזן חסין חסני מג'מאס, בן 25 מרמאללה, שלפי שב"כ היה שותף מלא לתכנון הפיגוע וביצועו בפועל. שלושת המחבלים תכננו לבצע פיגועים נוספים, כולל פיגועי ירי ופיגוע חטיפה. כמו כן, במהלך החקירה נתפס מטען נוסף שהיה ברשות החוליה, ופוצץ בשטח על ידי כוחות הביטחון.


בדצמבר 2019 פורסמו פרטים מחקירת הפיגוע לפיהם חוליית החזית העממית תיעדה אותו במצלמה בזמן אמת. אחרי שנמלטו להר סמוך, צפו המחבלים בסרטון. ‏עוד עולה מהחקירה כי לפני משפחת שנרב עברו במקום שני אנשים נוספים - אולם המחבלים לא היו בטוחים שמדובר ביהודים, ולכן לא פוצצו את המטען. כמה ימים לאחר הפיגוע שברו המחבלים את המצלמה וככל הנראה השמידו את התיעוד.

שירות הביטחון הכללי חשף תשתית טרור נרחבת של החזית עממית שפעלה באזור יהודה ושומרון. החקירה חשפה כי התשתית ביצעה פיגועי ירי נוספים ותכננה לבצע פיגועים משמעותיים נוספים בתקופה הקרובה. בין העצורים, בכירי מפקדת החזית העממית ביהודה ושומרון, ונתפסו אמצעי לחימה רבים שהיו ברשות הפעילים.

תגיות:
רנה שנרב