כתובת שרוססה במקום
צילום: דוברות המשטרה

חשד לפשע שנאה בצפון: צמיגים של עשרות כלי רכב נוקבו בכפר ג'ש

על קירותיהם של שני מבנים במקום רוססו הכתובות: "יהודים להתעורר" ו"להפסיק להתבולל" • המשטרה פתחה בחקירה. בעבר היו אירועים דומים באזור • נתניהו: איננו מוכנים לקבל התקפות כלשהן על אזרחינו
רובי המרשלג
11 בפברואר 2020
08:09
עודכן ב 11:40

חשד לפשע שנאה בכפר ג'ש – גוש־חלב, הסמוך לצפת: אלמונים ניקבו היום (שלישי) את צמיגיהן של עשרות מכוניות וריססו על קירותיהם של שני מבנים את הכתובות "יהודים להתעורר" ו"להפסיק להתבולל". המשטרה פתחה בחקירה. בעבר היו אירועים דומים בכפר ג'ש.


ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה את הפעולה: "אני מגנה בתוקף את כתובות הנאצה והשחתת הרכוש בכפר ג׳ש. אנחנו נמצא את מפירי החוק ונמצה עימם את הדין. איננו מוכנים לקבל התקפות כלשהן על אזרחינו". ראש המועצה אליאס אליאס כינה את האירוע "פעולת טרור נגד אזרחים ערבים". ראש המועצה ציין כי הושחתו כ-200 כלי רכב ומבנים. "הנזק מוערך במאות אלפי שקלים", נמסר מהמועצה.

מארגון תג מאיר הנלחם בפשעי שנאה נמסר: "יש לגנות בתוקף את התקפת הטרור היהודי הלילה על היישוב ג'יש. תושבי ג'יש מותקפים תדירות בשנים האחרונות – ללא עצורים וללא העמדות לדין. יש לעצור את פעילי הטרור היהודי ומיד".

בתוך כך, בחודש שעבר התקבל דיווח על הצתה בבית הספר בכפר עינאבוס שבשומרון ועל גרימת נזק לציוד. על פי הדיווח, במקום רוססו כתובות נאצה שבהן נרשם בין היתר: "הורסים בתים רק לאויבים, ד"ש מקומי אורי".

באירוע אחר, שבועיים לפני כן, כעשרה רעולי פנים באו לבית בכפר מאדמה סמוך ליצהר, והחלו ליידות אבנים לעבר הבית ולעבר שתי נשים שישבו בחצר הבית ונפצעו קל. לאחר שנמלטו הנשים לתוך הבית נגנבו, על פי החשד, הטלפונים הסלולריים שלהן. לבית נגרם נזק. תושבי הבית חוששים, ולא שבו עד כה לביתם. באירוע נוסף זרקו רעולי פנים אבנים לעבר בית ספר בכפר עוריף. לא נגרם נזק. בצה"ל אישרו את הפרטים. לוחמי מג"ב וחיילי צה"ל הפסיקו את זריקת האבנים.