המחלקה לחקירות שוטרים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

רב פקד במשטרה חשודה במרמה והפרת אמונים והוצאה לחופשה כפויה

הקצינה, ראש מפלג חקירות במחוז נגב, נחקרה באזהרה לפני כחודש. לפי החשד היא דיווחה על שעות עבודה בזמן שהייתה מחוץ לעבודה ועסקה בענייניה הפרטים
שלי טפיירו
12 בפברואר 2020
07:08

רב פקד במשטרה החשודה במרמה והפרת אמונים הוצאה לחופשה כפויה. ראש מפלג חקירות במחוז נגב, מזל אסטרחן, נחקרה באזהרה לפני כחודש במחלקה לחקירות שוטרים, בחשד שדיווחה על שעות עבודה בזמן שהייתי מחוץ לעבודה, ועסקה בענייניה הפרטיים. כך פורסם הבוקר (רביעי) בתוכנית "הבוקר הזה" עם אריה גולן בכאן רשת ב.

לקצינה זאת לא ההסתבכות הראשונה. לפני כתשע שנים, כשהייתה ראש מפלג התשאול בימ"ר נגב, הוגשה נגדה תלונה למחלקה לחקירות שוטרים על אמירה גזענית נגד חוקר ממוצא אתיופי. אסטרחן שאלה חוקר שעבד לצידה "מי זה השחור הזה שיושב מולך?", ולאחר מכן אמרה "תן לשחור הזה שיעשה את זה". בעקבות ההערה המשטרה נאלצה לשלם לשוטר פיצויים.

מהמשטרה נמסר כי "בעקבות חקירה שנפתחה במחלקה לחקירות שוטרים, ועודנה מתנהלת בימים אלו, הוחלט בשלב זה להוציא את הקצינה לחופשה כפויה. עם סיום החקירה ובהתאם לממצאיה, ייבחן עניינה בשנית".

מהמחלקה לחקירות שוטרים נמסר: "לפני כחודש חקרה המחלקה קצינה בדרגת רב פקד בחשד שקיבלה דבר במרמה. החקירה עדיין נמשכת ובקרוב תועבר לקבלת החלטה".