ספינת התעונוגות "דיימונד פרינסס"

משרד הבריאות היפני: 44 נדבקים חדשים בקורונה בספינת התענוגות "דיימונד פרינסס"

מתוך כ-3,500 נוסעים ואנשי צוות, 218 בני אדם נדבקו בנגיף • מספר המתים בסין זינק ל-1,350. סך כל נשאי הנגיף הגיע קרוב ל-60 אלף נדבקים. הרשויות בבייג'ין הודיעו כי הדיחו מתפקידו את ראש המפלגה במחוז חוביי
איתמר מרגלית
13 בפברואר 2020
06:48
עודכן ב 07:03

משרד הבריאות היפני הכריז  הלילה (חמישי) על 44 מקרי הידבקות נוספים בנגיף מסוג קורונה אצל נוסעי ספינת התענוגות "דיימונד פרינסס" שעוגנת ביפן. מתוך כ-3,500 נוסעים ואנשי צוות, 218 בני אדם נדבקו בנגיף.

שר הבריאות יעקב ליצמן, ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב שוחחו אתמול בבוקר עם כמה מהישראלים שנמצאים על הספינה. השר ליצמן אמר כי הוא מקווה שאכן לא יהיו מקרי הידבקות של ישראלים, אך אם יהיו משרדו נערך להעניק להם טיפול בארץ.

אחד הדברים שמטרידים את משרד הבריאות הוא באילו תנאי בידוד נמצאים הישראלים בספינה. גם אם הישראלים ישתחררו מהספינה בעוד שבוע, בתום 14 ימי הבידוד, יש סבירות גבוהה שכשיגיעו לארץ הם ייכנסו לבידוד או בביתם או במתקן ייעודי.


בסין זינק מספר המתים מהנגיף (COVID-19) ל-1,350, וגדל גם מספר הנדבקים אך הרשויות מייחסות זאת לשינוי בשיטת החישוב. במחוז חוביי, מוקד התפרצות הנגיף, הגיע אתמול מספר המתים היומי ל-242, יותר מפי שניים לעומת שלשום. סך כל נשאי הנגיף הגיע קרוב ל-60 אלף נדבקים. הרשויות בבייג'ין הודיעו כי הדיחו מתפקידו את ראש המפלגה במחוז חוביי.

בארצות הברית אובחן נדבק שני בנגיף, שהיה בטיסה שהגיעה מווהאן לסן דייגו שבקליפורניה, ואתמול הוכרז על מקרה ראשון בלונדון. בקמבודיה עגנה הלילה ספינת תענוגות, שחמש מדינות סירבו לאשר לה לעגון בתחומן מחשש שבקרב נוסעיה נשאים של הנגיף. הספינה, "ווסטרדם" שמה, הפליגה מסינגפור בחודש שעבר. אף שאיש מבין הנוסעים לא חלה סירבו יפן, טאיוואן, הפיליפינים ותאילנד להעניק לספינה אישור עגינה.

 בתוך כך, הרשויות בספרד הודיעו אתמול כי בשל החשש מהווירוס בוטלה ועידת המובייל העולמית בברסלונה. הוועידה, הגדולה ביותר מסוגה, הייתה אמורה להיפתח בסוף החודש. גם תחרות פורמולה 1 שתוכננה להיערך בעוד כחודשיים בשנגחאי שבסין נדחתה בשל המצב.

תגיות:
קורונה