אילוסטרציה
צילום: משה שי, פלאש 90

אישום נגד בן 49 בגין עבירות מין בתשע מעובדות חברת ניקיון שבבעלותו

נועם שמעון לוי, המואשם ב-3 עבירות אונס, ביצע את העבירות בזמן שהן ניקו את משרדי החברה • הנשים, יוצאות מדינות חבר העמים לשעבר, לא דוברות עברית ואין להן משפחה או חברים בארץ
שלי טפיירו
13 בפברואר 2020
12:26

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום נגד נועם שמעון לוי, תושב הוד השרון בן 49, בגין שלושה מעשי אונס, מעשה סדום, מעשים מגונים והטרדה מינית בתשע מתלוננות, שעבדו בחברה לשירותי ניקיון בבעלותו בשם ש.אור.

לפי כתב האישום, מטעם חברת ש.אור הועסקו בעבודות הניקיון, בין היתר, נשים קשות יום שנקלעו למצב כלכלי קשה, יוצאות מדינות חבר העמים לשעבר, שהגיעו לישראל במטרה לעבוד לפרנסתן. עובדות הניקיון לא דוברות עברית, אינן בעלות משפחה, קרובים או חברים בישראל.

במסגרת עבודתן, נשלחו הנשים לעבודות ניקיון על פי צורך ודרישה במגוון יעדים בהם במשרדי החברה. בין השנים 2016 ל-2019 הגיעו שמונה מבין עובדות הניקיון, כל אחת מהן במועד אחר, לנקות את המשרד.

לוי המתין להן במשרדו, ניגש אליהן בזמן שניקו או בסיום עבודתן וביצע בהן עבירות מין בניגוד לרצונן. הוא אנס שלוש מהן, וביצע מעשים מגונים בחמש העובדות האחרות. בנוסף, הוא הטריד מינית את עובדת החברה שפיקחה על עובדות הניקיון.

בבקשת מעצרו נכתב: "מסוכנותו של המשיב אף נלמדת מתדירות המקרים ומכמותם. במשך שלוש שנים פגע המשיב באופן שיטתי בתשע מתלוננות שונות, ושום דבר לא הניעו להפסיק את הפגיעה בהן. הדבר מלמד על משיב אשר אינו יכול לשלוט בדחפיו ותוקף שוב ושוב ללא יכולת להפסיק תוקפנותו".