ארכיון
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

אסון הקורקינט: עיריית תל אביב תבחן החמרת תנאי ההיתר לחברות ההשכרה

בעקבות הפרסום בכאן חדשות נבדק הצורך באימות מיידי ואישור של הרוכב. זאת בניגוד למצב כיום שחברות
דניאל אלעזר
13 בפברואר 2020
16:45

אסון הקורקינט החשמלי: עיריית תל אביב שוקלת להקשיח את תנאי ההיתר לחברות השכרת הקורקינטים השיתופיים, ולחייב אותן באימות זיהוי מיידי. זאת בעקבות הפרסום אתמול (רביעי) בכאן חדשות, על כך שהן מאפשרות לרכוב על הכלי מבלי לאמת את גיל הרוכב באופן מיידי. 

לפי תנאי ההיתר היום העירייה מאפשרת לחברות לבצע אימות של משתמש חדש שנרשם לשירות בתוך 48 שעות מרגע ההרשמה, אולם בפרק זמן זה, כל בנאדם, בהם גם קטינים, יכולים לרכוב על הכלים השיתופיים גם אם גילם נמוך מגיל 16. גורמים בעיריית ת״א אמרו לכאן חדשות כי הם מחכים לסיום החקירה בעניין אך בהחלט תיבחן האפשרות לשנות את התנאים הקיימים היום.

אתמול שוחרר לביתו בתנאים מגבילים נהג המשאית שפגע בדניאל כהן בן ה-13, בשדרות משה דיין בתל אביב, וגרם למותו. המשטרה חוקרת בשלב זה רק את התאונה ואת הנהג. חברת הקורקינט השיתופי ובעלי התפקידים בה לא צפויים, בשלב זה, להיות מזומנים לחקירה כלשהי. החוק אוסר על רכיבה מתחת לגיל 16, אך נהלי ההשכרה והשימוש הם בין החברות השיתופיות לעירייה.

מחברת ליים שהשכירה את הקורקינט נמסר: "אנו כואבים את הטרגדיה הנוראית וליבנו יוצא אל משפחתו של הנער. הרכיבה אסורה מתחת לגיל המותר על פי חוק". לקורקינטים של ליים מערכת הסורקת את התעודה המזהה של המבקש לרכוב בהתאם להוראות עיריית ת"א. חל איסור להזין תעודה או פרטי תשלום של אדם אחר ואסור לפתוח כלי לרכיבה לקטין.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' התייחס מוקדם יותר לתאונה ואמר שיש צורך לאזן בין ההסדרה והפיקוח על כלי התחבורה השיתופיים. בריאיון לירון דקל אמר סמוטריץ' כי "אנו בסדרה של דיונים היום במשרד בניסיון למצוא את האיזון. כדי שיהיה אפשר לפקח ולאכוף, לרצון לא להגזים ברגולציה שתגרום לזה שאף אחד לא ישתמש בהם". 

על התאונה עצמה בה נפגע כהן ממשאית אמר סמוטריץ': "צפיתי בסרטון. אני נזהר מלקבוע ממצאים, אבל נראה שהוא מתפרץ לכביש מבלי להסתכל. אנחנו מגדירים את הכלים האלה במשרד התחבורה ממונעים שאינם דורשים רישיון. זה אמצעי שמפחית מאוד את הגודש, אך מקפל בתוכו סכנות".