ארכיון
צילום: אלברט סדיקוב, פלאש 90

בצה"ל מזהירים: אין מקום לאחסן מידע מודיעיני, הדבר מנע מאיתנו לסכל פיגוע עם הרוגים

בצה"ל אומרים כי הצבא "זורק לפח" מידע מודיעיני משום שאין מקום לאחסנו בשל אילוצים תקציביים
רועי שרון, משה שטיינמץ וליאל קייזר
13 בפברואר 2020
21:10

בצה"ל מזהירים היום (חמישי) מפני השלכות המחסור בתקציב, ואומרים כי הצבא "זורק לפח" מידע מודיעיני משום שאין מקום לאחסנו בשל אילוצים תקציביים. בצה"ל אף ציינו כי פיגוע עם הרוגים יצא לפועל בעקבות אובדן של מידע מודיעיני שהיה בידי הצבא.


בנוסף, בצה"ל הביעו ביקורת חריגה נגד הדרג המדיני על הפרת מדיניות העמימות. גורמים בצבא התייחסו לאמירות של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון נפתלי בנט בנושא ההתבססות האיראנית בסוריה, ואמרו כי אלה דברים שלא צריכים לקרות.

גורמים בצה"ל התייחסו גם לסיפוח אפשרי של שטחים מצד ישראל, והזהירו שסיפוח כזה מכוח תוכנית השלום של טראמפ עלול להוביל להתלקחות באזור. אותם גורמים אומרים כי השלכות של סיפוח תלויות בתוכנו ובתהליך, אם ייעשה בגיבוי ארצות הברית ואירופה, מה יסופח, ובאיזו צורה ינוהל המהלך מול יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן.


בצה"ל מוסיפים כי יש הבדל משמעותי בין סיפוח שייעשה בתמיכת נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לבין סיפוח שייעשה ללא תמיכתו. זאת על רקע השיח במערכת הפוליטית על אימוץ החלק בתוכנית השלום של הנשיא האמריקני, העוסק בהחלת ריבונות של ישראל על בקעת הירדן ושטחים ביהודה ושומרון.

תגיות:
צה"ל