תיעוד מהתקיפה הלילה

דיווח בסוריה: ישראל תקפה מחסני נשק באזור דמשק

גורם צבאי בסוריה אמר כי הטילים שוגרו מרמת הגולן וכמה מהם יורטו לפני שהגיעו ליעדם. עוד דווח כי התקיפה התבצעה אחרי שמשלוחי נשק איראניים הגיעו לנמל התעופה הבין לאומי של דמשק
רועי קייס ועומרי חיים
14 בפברואר 2020
00:06
עודכן ב 09:00

כלי תקשורת רשמיים בסוריה דיווחו הלילה (שישי) כי מערכות הנ"מ יירטו "יעדים עוינים" בשמי דמשק. גורם צבאי סורי אמר כי ישראל שיגרה את הטילים מרמת הגולן והוסיף כי כמה מהם יורטו לפני שהגיעו ליעדם.

מרכז המעקב הסורי דיווח כי בתקיפה נהרגו שבעה בני אדם מכוחות המשטר הסורי ומהמיליציות הפרו איראניות. סוכנות הידיעות אי-אף-פי מדווחת כי ארבעה מההרוגים הם איראנים ושלושה מהם סורים. יעד התקיפה, לפי מרכז המעקב הסורי, היה מחסני נשק באזור דמשק, בהם מחסן נשק איראני באזור נמל התעופה הבין לאומי של בירת סוריה. 


הערוץ "אל-ערבייה" דיווח על חמש תקיפות שמיוחסות לישראל, אחת באזור אל-כיסווה, בפרבר הדרומי של דמשק - אזור שלפי הפרסומים גם הותקף בשבוע שעבר. עוד דיווח הערוץ כי התקיפה התבצעה אחרי שמשלוחי נשק איראניים הגיעו לנמל התעופה הבין לאומי של דמשק.

מוקדם יותר דווח גם בלבנון על תנועה אווירית ערה של חיל האוויר. בטלוויזיה הסורית הממלכתית שודרו תיעודים כביכול של מערכות הנ"מ הסוריות מיירטות את הטילים ששוגרו. ביום רביעי דיווח ערוץ אל-מיאדין כי צבא לבנון ירה לעבר כלי טיס ישראליים לא מאוישים בדרום המדינה וגרם להם לסגת.

בגזרה הדרומית, גורם ביטחוני מסר אמש כי חמאס העביר מסר לישראל שלפיו הוא החליט להפסיק את שיגור הבלונים והירי הרקטי לעבר ישראל. הגורם הוסיף כי סוף השבוע הקרוב ישמש מבחן ליציבות באזור. לדבריו, "ככל שיישמר השקט, ישראל תרחיב בחזרה את מרחב הדיג ל-15 מייל ותחזיר את 500 היתרי המסחר שצומצמו. אנו סקפטיים, אך ייעשה ניסיון להחזיר את היציבות לעוטף עזה. המעשים בשטח הם שיקבעו".