צרור הבלונים שאותר בנתיבות, היום
צילום: ביטחון שדה בטלגרם

צרור בלונים שאליו מחובר חפץ חשוד אותר בנתיבות

גם בפאתי באר שבע אותר בלון עם חפץ חשוד. זאת לאחר שגורם ביטחוני אמר: "חמאס העביר מסרים לישראל, ולפיהם הם החליטו באופן חד צדדי להפסיק את שיגור הבלונים"
איציק זוארץ
14 בפברואר 2020
12:52

צרור בלונים שאליו מחובר חפץ חשוד אותר היום (שישי) בנתיבות. חבלן משטרה הוזעק למקום. בלון ועליו חפץ חשוד אותר גם בפאתי באר שבע. תושבת הבחינה בצרור והתקשרה למשטרה. חבלן הגיע למקום והכביש נסגר. התושבת סיפרה לכאן חדשות כי "לבלון היה מחובר חוט ברזל וקופסה עטופה בנייר כסף. החבלן אמר לנו שזה בלון הטרדה, מטען דמה, וששולחים הרבה כאלה".

אתמול אמר גורם ביטחוני כי "חמאס העביר מסרים לישראל, ולפיהם הם החליטו באופן חד צדדי להפסיק את שיגור הבלונים והירי הרקטי לעבר ישראל". לדברי אותו גורם, סוף השבוע הקרוב ישמש מבחן ליציבות באזור.

את הדברים אמר הגורם הביטחוניף לאחר שאתמול עשרות זרי בלונים הופרחו אתמול לעבר ישראל מאז שעות הבוקר, חלקם נחתו סמוך לשטח בית ספר בשדרות. צרור בלונים עם חפץ חשוד אותר ביישוב בתחום המועצה האזורית שדות נגב. יום קודם לכן אותר צרור חשוד בשטח חקלאי במועצה האזורית אשכול. 


ראש הממשלה נתניהו התייחס היום למצב בדרום, ובריאיון לאלי לוי ברדיו חיפה אמר: "תושבי הדרום יקרים לליבי. אני חש את כאבם ועושה הכול כדי להבטיח את ביטחונם ואת שגשוג האזור. אנחנו פועלים בשיקול דעת ובאחריות. נבחר את העיתוי המדויק לפעולה מוחצת – אם כזאת תידרש". כשנשאל אם תיתכן פעולה לפני הבחירות ענה: "זה יכול להיות בכל עת אם זה יידרש".

בתחילת השבוע שוגרה רקטה משטח רצועת עזה לעבר ישראל. היא נפלה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. התרעה הופעלה באפליקציה ובשטח פתוח בלבד. בתוך פחות מחודש נורו 23 רקטות לשטח ישראל, במקביל נמשך כל הזמן שיגור בלוני הנפץ.