ליברמן, 2019
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ליברמן: אין לנו בעיה לשבת בקואליציה עם רשימת העבודה-גשר-מרצ

יו"ר ישראל ביתנו התייחס פעם נוספת לאפשרות שמפלגתו תשתתף בקואליציה הנשענת ישירות או בעקיפין על הרשימה המשותפת: "לא נשב ולא נשתף פעולה עם תומכי טרור, כולל הרשימה הערבית המשותפת"
יואב קרקובסקי ויערה שפירא
14 בפברואר 2020
13:04
עודכן ב 13:16

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, אמר היום (שישי) בהודעה שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו כי אין לו "שום בעיה לשבת בקואליציה עם רשימת העבודה-גשר-מרצ המאוחדת. זו רשימה אחת שמרצ היא חלק קטן ממנה".

ליברמן הסביר כי מפלגתו  ישבה בעבר בממשלה בראשות בנימין נתניהו נתניהו עם עמיר פרץ, וכי אורלי לוי הייתה בעברה חברה במפלגתו. "למי ששכח, חלק משרי הליכוד היו בעבר חברים בקדימה וכמה מהם, כולל ראש הממשלה, הצביעו בעד ההתנתקות, ורק לפני פחות משנה נתניהו התחנן לאבי גבאי שיצטרף לממשלתו", כתב יו"ר ישראל ביתנו.


בתשובה לשאלת כאן חדשות בנוגע לישיבה בממשלה עם מרצ ללא קשר למפלגות שחברה אליהן, ענה ליברמן בסיור באשדוד: "מרצ היא מפלגה ציונית. אמרנו שנשב רק עם מפלגות ציוניות".

בהתייחסו לדיווחים כי ישראל ביתנו מוכנה לשבת בממשלת גנץ בתמיכת חברי הכנסת מהרשימה המשותפת מבחוץ, כתב ליברמן בפייסבוק: "ישראל ביתנו לא תשב ולא תשתף פעולה לא באופן ישיר ולא באופן עקיף עם תומכי טרור, כולל הרשימה הערבית המשותפת".

בתחילת החודש אמר ליברמן כי לאחר הבחירות תקום ממשלה וכי הוא מחזיק בכיסו את הדרך להרכבתה. "אני יודע איך היא תהיה ואיך היא תקום", אמר ליברמן באירוע שבת תרבות ברמת גן.

חבר הכנסת ומספר 2 בכחול לבן יאיר לפיד התייחס הבוקר לאפשרות שבלי תמיכת הרשימה המשותפת, כחול לבן לא תוכל להקים ממשלה בבחירות הקרובות, ואמר: "אמרנו וחזרנו ואמרנו, הרשימה המשותפת לא תהיה חלק מממשלה של כחול לבן. מה שעוד יותר מעניין זה שהרשימה המשותפת עצמה אמרה שלא תהיה חלק מממשלה של כחול לבן. היכולת הזאת של נתניהו להמציא שקר ולחזור עליו שוב ושוב – היא פשוט לא תיאמן. שקר נשאר שקר". את הדברים אמר בריאיון לשלום קיטל בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.


חבר הכנסת אחמד טיבי שעלה להתראיין בתוכנית אחרי לפיד, הגיבו על דבריו ואמר: "אני חוזר פעם עשירית – מעולם לא ביקשה הרשימה המשותפת להיות חלק מממשלת ישראל, חלק מממשלת גנץ. הקונוטציה השלילית של דברי גנץ ולפיד היא שיש תחושה של התרחקות, כניעה למתקפה של הליכוד נגד רשימה שמייצגת 90% מהבוחרים הערביים".

חברת הכנסת איילת שקד מימינה התראיינה גם היא לכאן רשת ב, ואמרה בתייחס לתמיכת ישראל ביתנו בממשלה בראשות גנץ: "מי שמצביע לליברמן בעצם מצביע למערכת בחירות רביעית, ולכן צריך לקבל פה החלטה, הוא צריך להכריע".