קורונה בסין
צילום: אי-פי

מצרים: דיווח על חולה ראשון בנגיף קורונה

ממשרד הבריאות המצרי נמסר כי כי החולה, שאינו תושב מצרים, נבדק מכיוון שהגיע מאחת המדינות בהן חלו בנגיף: "הוא הועבר לבידוד ומצבו יציב"
אלון אמיצי וגיא בריצמן
14 בפברואר 2020
19:29

במצרים דווח הערב (שישי) על חולה ראשון בנגיף קורונה, ובכך עולה ל-25 מספר המדינות בהן אושרו נדבקים בווירוס. ממשרד הבריאות המצרי נמסר כי החולה, שאינו תושב מצרים, נבדק מכיוון שהגיע מאחת המדינות בהן חלו בנגיף: "אף שלא הציג תסמינים, הבדיקה הייתה חיובית והוא הועבר לבידוד בבית חולים". עוד נמסר כי מצבו יציב.

בתוך כך, ארגון הבריאות העולמי ערך היום את התדרוך היומי בנושא התפרצות הנגיף. יו"ר הארגון טדרוס אדהנום אמר בוועידה כי "המדינות מסביב לעולם נמצאות במוכנות גבוהה יותר מאשר היו לפני כמה שבועות". לדבריו, מאושרים 47,505 מקרים בסין, מתוכם 16,437 במחוז חוביי, וכי מניין הנספים מהנגיף עומד על 1,381 בסין ושניים נוספים במדינות אחרות.

אדהנום הוסיף כי הארגון ישלח צוות בין-לאומי של מומחים, שיגיע לסין כבר בסוף השבוע הזה, שיחקרו את התפרצות הנגיף יחד עם מומחים מקומיים מסין. מומחה מטעם הארגון, מייק ריאן, התייחס במהלך התדריך ל"דיאמונד פרינסס", הספינה שעוגנת מול חופי יפן ועליה כ-15 ישראלים: "על הרשויות היפניות לאזן בין בריאותם ורווחתם של האנשים על סיפון, לבין הצורך בלמנוע התפשטות עתידית של הנגיף".

יו"ר ועדת התירום של הוועד האולימפי בין-לאומי אמר כי ארגון הבריאות העולמי העביר להם מסר לפיו "אין כל סיבה לבטל את אולימפיאדת טוקיו 2020, או להעבירה למקום אחר, בעקבות התפרצות הנגיף". מומחה הארגון מייק ריאן אמר בתגובה כי ההחלטה על עריכת האולימפיאדה היא של המאחרת והמארגנים בלבד.

הרשויות בסין הוציאו היום הוראה חדשה, לפיה כל אדם שחוזר מבייג'ינג למחוזות אחרים במדינה - צריך לשהות בבידוד של 14 ימים. כך נכתב בעיתון הרשמי של המפלגה הקומוניסטית בעיר הבירה. בנוסף הדגיש הממשל הסיני בעיתון "הבייג'ינג דיילי": "מי שיתנגד לבידוד או לא יישמע להוראות - ייענש בהתאם".