בני גנץ
צילום: גילי יערי, פלאש 90

כחול לבן פונה ימינה - היעד: הציונות הדתית

מפלגתו של בני גנץ רואה בציונות הדתית שותפה טבעית, ואת הדתיים הלאומיים - מצביעים פוטנציאליים • בכחול לבן שביעות רצון מדבריו של ליברמן, לפיהם אין לו "שום בעיה" לשבת בקואליציה עם רשימת העבודה-גשר-מרצ המאוחדת
יואב קרקובסקי
14 בפברואר 2020
21:22

בחירות 2020 מתקרבות ובכחול לבן החלו לגבש אסטרטגיה, לפיה היעד העיקרי הוא הציונות הדתית. בתוכנית "השבוע" בכאן 11 דווח הערב (שישי) כי מפלגתו של בני גנץ רואה בציונות הדתית שותפה טבעית, ואת הדתיים הלאומיים - מצביעים פוטנציאליים.


נוסף על כך, הביעו בכחול לבן שביעות רצון מדבריו של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, לפיהם אין לו "שום בעיה" לשבת בקואליציה עם רשימת העבודה-גשר-מרצ המאוחדת. מי שקובע את סדר היום בינתיים הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו, שגורם לגנץ להתגונן בכל פעם מחדש מפני האשמות נגדו כי יישב עם הרשימה המשותפת. 

בצידה הימני של המפה הפוליטית מרגישים כי נתניהו נמצא בסחרור של הבטחות. בין היתר הוא הבטיח בימים האחרונים שש רפורמות כלכליות ואת מינויו של ניר ברקת לתפקיד שר האוצר. זאת לאחר שהבטיח להעלות 400 מבני הפלאשמורה הממתינים באתיופיה.

חבר הכנסת ומספר 2 בכחול לבן יאיר לפיד התייחס הבוקר לאפשרות שבלי תמיכת הרשימה המשותפת, כחול לבן לא תוכל להקים ממשלה בבחירות הקרובות, ואמר: "אמרנו וחזרנו ואמרנו, הרשימה המשותפת לא תהיה חלק מממשלה של כחול לבן. מה שעוד יותר מעניין זה שהרשימה המשותפת עצמה אמרה שלא תהיה חלק מממשלה של כחול לבן. היכולת הזאת של נתניהו להמציא שקר ולחזור עליו שוב ושוב – היא פשוט לא תיאמן. שקר נשאר שקר". את הדברים אמר בריאיון לשלום קיטל בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

אתמול פורסם בכאן רשת ב כי כחול לבן העלתה מדרגה באמירות נגד שיתוף פעולה עם הרשימה המשותפת ביום שאחרי הבחירות. דווח כי במפלגה יקצינו את המסר ויבהירו - לא נקים ממשלת מיעוט בתמיכה מבחוץ של חברי הכנסת הערבים. עוד הבהירו בכחול לבן כי לא יסתמכו על הרשימה המשותפת, גם לא מבחוץ, כדי להקים ממשלה אחרי הבחירות.