ספינת התעונוגות "דיימונד פרינסס" מול חופי יפן, אתמ
צילום: אי-פי

תייר סיני מת מנגיף קורונה בצרפת

מדובר במקרה מוות ראשון מהנגיף הסיני ביבשת אירופה. גורם בממשלת יפן: ארצות הברית לא תורשה להחזיר את הנוסעים האמריקנים שעל ספינת "דיימונד פרינסס" בחזרה לארצם מחר
אנטוניה ימין ושרון עידן
15 בפברואר 2020
08:00
עודכן ב 15:22

תייר סיני שנדבק מנגיף קורונה מת היום (שבת) בבית חולים בפריז. מדובר במקרה מוות ראשון מהנגיף הסיני ביבשת אירופה. עד כה ידוע על 10 מקרי הידבקות מן הנגיף בצרפת. 67 מקרי הידבקות חדשים בנגיף קורונה התגלו ביממה האחרונה בספינת הנופש "דיימונד פרינסס" העוגנת מול חופי יפן. כך מסרו הבוקר הרשויות בסין. בספינה שוהים בבידוד כ-3,500 נוסעים, 15 מהם ישראלים.


גורם בממשלת יפן אמר היום כי ארצות הברית תורשה להחזיר את הנוסעים האמריקנים שעל ספינת "דיימונד פרינסס" בחזרה לארצם מחר, למעט נוסעים שנדבקו בנגיף. קברניט הספינה העוגנת מול חופי יפן עדכן היום את הנוסעים כי לא ניתן יהיה לעזוב את הספינה לפני סוף השבוע הבא. "לפי שעה לא אישרו את תוכניות השחרור", הודיע הקברניט. "ממשלת יפן החליטה לנקוט בשיטת בדיקה חדשה החל מ-18 לחודש", הוסיף הקברניט. לדבריו כמות הבדיקות שניתן לבצע ביום מוגבלת ומשום כך "בדיקת כל הנוסעים בספינה יכולה לקחת כמה ימים״.

מוקדם יותר היום הודיעה שגרירות ארצות הברית בטוקיו כי אזרחים אמריקנים בריאים יוכלו להתפנות מחר מן הספינה. על פי ההודעה הם יועברו במטוס לבסיסים של חיל האוויר האמריקני בקליפורניה ובטקסס, שם יידרשו לשהות בבידוד למשך שבועיים נוספים.

הלילה הודיעו הרשויות בסין כי מניין המתים מהנגיף הסיני עלה ליותר מ-1,520 לאחר שביממה החולפת מתו 143 בני אדם. בסך הכל נדבקו בנגיף יותר מ-67 אלף בני אדם ברחבי העולם, רובם בסין. במקביל, משרד הבריאות בתאילנד דיווח הבוקר על עוד נשאית של נגיף קורונה, עובדת רפואה שנדבקה ממטופל. בכך עלה מספר הנדבקים בנגיף הסיני ל-34 במדינה.

בתוך כך, אתמול אובחן במצרים נשא ראשון של נגיף קורונה. משרד הבריאות בקהיר הודיע כי האיש אינו אזרח מצרים, והוא נבדק משום שבא למדינה מאחת המדינות שבהן התגלו נדבקים בנגיף. הוא הועבר לבידוד בבית חולים, ונמסר כי מצבו יציב.