תקיפה בסוריה, ארכיון
-

דיווח: שני קצינים איראנים בכירים נהרגו בתקיפה בסוריה

בהרוגים בתקיפה המיוחסת לישראל: הממונה על שינוע כוחות משמרות המהפכה בדמשק והממונה על חימוש הכוחות האיראניים בסוריה. על פי הדיווח, הסיבה להגברת התקיפות בסוריה, היא חוסר יכולתה של רוסיה לבלום את השפעת איראן במדינה
ערן זינגר
15 בפברואר 2020
13:40

העיתון "א-שרק אל-אווסט" פרסם היום (שבת) כי שניים מארבעת האיראנים שנהרגו בתקיפה שאירעה שלשום בסוריה ומיוחסת לישראל, היו קצינים רמי דרג. על פי הפרסום שציטט את אתר החדשות הלבנוני "ג'נוביה" מדובר בגנרל רידאאי מחמדי, הממונה על שינוע כוחות של משמרות המהפכה באיזור דמשק ובגנרל חאג' חוסיין, הממונה על חימוש הכוחות האיראניים בסוריה. עוד דווח כי בתקיפה שלשום הופצץ ביתו של חאג' חוסיין.

עוד נטען בדיווח שנמסר מפי גורם מערבי, גובר השכנוע בישראל כי רוסיה אינה מסוגלת לבלום עוד את השפעתה של איראן בסוריה. לכן, החליטה ישראל להגביר את התקיפות במדינה, למרות הסתייגותה של מוסקווה.

אתמול דיווח מרכז המעקב הסורי כי בתקיפה באזור דמשק נהרגו שבעה בני אדם מכוחות המשטר הסורי ומהמיליציות הפרו איראניות. סוכנות הידיעות אי-אף-פי דיווחה כי ארבעה מההרוגים הם איראנים ושלושה מהם סורים. יעד התקיפה, לפי מרכז המעקב הסורי, היה מחסני נשק באזור דמשק, בהם מחסן נשק איראני באזור נמל התעופה הבין לאומי של בירת סוריה.

בריאיון לרדיו חיפה אמר אתמול ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "איראן היא האיום הראשון במעלה למדינת ישראל, אנחנו מונעים ממנה באופן שיטתי להתבסס באופן בסוריה". בריאיון שהעניק לאלי לוי אמר ראש הממשלה כשנשאל על התקיפה: "אני לא מתייחס לדברים ספציפיים שמדווחים ביממה האחרונה. אני רק יכול להגיד שיש לנו מדיניות כללית לפעול נגד המדיניות של איראן בסוריה. האם אנחנו פעלנו הלילה? תשאל את חיל האוויר הבלגי".