השלט שהוצב בתל אביב

שלטי החוצות בת"א: "איך אפשר להשוות בין אבו מאזן לשואה?"

נוה דרומי, מנכ"לית הפרויקט שאחראי לשלטים שלועגים לאבו מאזן והנייה בריאיון לכאן רשת ב, על ההחלטה של חולדאי להסיר את שלטי הארגון. "בעיריית תל אביב צריכים פחות להתעסק בדוכני חב"ד, ויותר לעסוק בידיעת ההיסטוריה", אמרה
קלמן ליברמן
16 בפברואר 2020
13:05

מנכ"לית "הפרויקט לניצחון ישראל" נוה דרומי, הגיבה היום (ראשון) להחלטת ראש עיריית תל אביב רון חולדאי להסיר את שלטי הארגון, שלעגו ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ומנהיג חמאס איסמעיל הנייה. "אני לא מבינה איך אפשר לעשות השוואה בין ילד בשואה לאבו מאזן או הנייה", אמרה דרומי בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב. לדבריה: "בעיריית תל אביב צריכים פחות להתעסק בדוכני חב"ד, ויותר לעסוק בידיעת ההיסטוריה". 

האזינו לריאיון המלא עם נוה דרומי בכאן רשת ב

מנכ"לית הארגון התייחסה לביקורת על השלטים, שבהם נראו אבו מאזן והנייה על ברכיהם, כשעיניהם מכוסות וידיהם מונפות לאות כניעה: "מי שמתנגד לשלטים קורא לנו לשאת ולתת עם הפלסטינים. בעיניי הם עשו דברים הרבה יותר חמורים מהצבת שלט חוצות". דרומי הוסיפה כי הצבת השלטים אינה עוברת על החוק וכי "הדרך היחידה להילחם בטרור של אבו אמזן ולגרום לו להגיע לשולחן המשא ומתן היא להוריד אותו לברכיים - זה דיון שאין בו אלימות". 

חולדאי החליט על הסרת השלטים ביום שישי האחרון, בטענה כי הם מסיתים לאלימות ומזכירים את מעשי דאעש והנאצים. "גם בתקופת בחירות יש קווים אדומים. אינני מתערב בפרסומים במרחב הציבורי – אבל הפעם הכללים נשברו. השפלתו של האחר איננה דרכנו", ציין ראש עיירית תל אביב.