קורונה בשדה התעופה

משרד הבריאות: חוזרים ממדינות נוספות ישהו בבידוד

אחרי סין, גם השבים מתאילנד, הונג קונג, סינגפור ומקאו ישהו בבידוד ביתי של שבועיים. חברת התעופה אל-על ביטלה 50% מהטיסות לבנגקוק-תאילנד וחזרה • מטוס שחכרו חברות הביטוח ממתין בטורקיה להנחיית הממשלה - לצאת ולהשיב את הישראלים שב"ספינת הקורונה"
קטי דור ושרון עידן
16 בפברואר 2020
16:55

משרד הבריאות הרחיב היום (ראשון) את רשימת המדינות שחוזרים מהן יצטרכו לשהות בבידוד של שבועיים. אחרי סין, גם השבים מתאילנד, הונג קונג, סינגפור ומקאו ישהו בבידוד ביתי של שבועיים. ההחלטה הגיעה לאחר הערכת מצב שהתקיימה הבוקר בראשות שר הבריאות יעקב ליצמן וצוות המומחים  בנושא הנגיף. בנוסף, מטוס שחכרו חברות הביטוח פספורטכארד, כלל ומגדל ממתין בטורקיה להנחיית הממשלה - לצאת ולהשיב את הישראלים שב"ספינת הקורונה" ביפן. ל פי ההערכות, המטוס צפוי לצאת לדרך כבר ביום שלישי. חברת הביטוח הראל הודיעה שתממן הטסה של 3 מבין 13 הנוסעים הישראלים שאין להם ביטוח.

חברת התעופה אל-על ביטלה 50% מהטיסות לבנגקוק-תאילנד, הביטול לשני הכיוונים. מהחברה נסמר כי "אכן מבוטלות טיסות בקו לבנגקוק ו-בנגקוק לתל אביב. מדובר בהתאמות מסחריות. בשלב זה לא מתייחסים להיקף ואחוזים".

הבוקר הרשויות ביפן דיווחו כי שני ישראלים בספינה "דיימונד פרינסס" שעוגנת מול חופי המדינה נדבקו בנגיף קורונה ומצבם קל. הם הורדו מהספינה והועברו לבית חולים ביפן. ישראל תשלח רופא מומחה שילווה אותם בהליכים הרפואיים. כמה מהנוסעים האחרים עדיין נמצאים בתהליך בדיקה. 

שר החוץ ישראל כ"ץ אמר כי "מאורגן מטוס במימון חברות הביטוח כדי להביא באופן מפוקח וישיר לארץ" את יתר הישראלים שלא נדבקו. ממשרד הבריאות נמסר כי הוא נמצא בקשר ישיר עם הרשויות ביפן, ארגון הבריאות העולמי ושאר הגורמים הרלוונטיים. עם שובם הם ייכנסו לבידוד ומעקב רפואי.

עוד דווח כי 70 נשאים נוספים התגלו בספינה היפנית ובכך עלה מספר הנדבקים בה ליותר מ-350. הרשויות בסין עדכנו כי ביממה האחרונה מתו עוד 142 ונדבקו 2,009 בני אדם שחלו ב"קוביד 19", המחלה הנגרמת מנגיף קורונה. עד כה מתו 1,665 בני אדם. עם זאת, מספר הנדבקים החדשים בנגיף ירד זה היום השלישי ברציפות בזכות החלמה של כמה מהם.