רון קובי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בג"ץ אישר את הדחתו של רון קובי מראשות עיריית טבריה

בית המשפט דחה את עתירתו של קובי, והעיר תנוהל בשלוש השנים הקרובות על ידי ועדה. השופט סולברג: "לא נמצאה לנו עילה להתערב בהחלטה. העותר לא עשה כל אשר לאל-ידו כדי להביא לאישור התקציב במועדו". דרעי לתושבי טבריה: "עברתם תקופה קשה"
רובי המרשלג
17 בפברואר 2020
09:40

בג"ץ דחה הבוקר (שני) את עתירתו של רון קובי, ואישר את הדחתו מראשות עיריית טבריה. העיר תנוהל בשלוש השנים הקרובות על ידי ועדה קרואה. בכך מסתיים הליך הדחתו של קובי, שהחל לפני יותר מחודש.

בחודש שעבר השר זאב אלקין החליט, לאחר ששר הפנים אריה דרעי נמנע מלעסוק בנושא בשל ניגוד עניינים, להפסיק את כהונת קובי. זאת בעקבות נימוקי הדרג המקצועי באשר לכישלון אישור תקציב העירייה במועד הקבוע בחוק. 

בהחלטת בג"ץ נימק השופט נעם סולברג: "לא נמצאה לנו עילה להתערב בהחלטה על העברת העותר מתפקידו. העותר לא עשה כל אשר לאל-ידו כדי להביא לאישור התקציב במועדו".

בעקבות אישור ההדחה, דרעי כתב לתושבי טבריה: "עברתם תקופה קשה, אולם היום כולנו מביטים קדימה בתקווה גדולה. בכוחות משותפים של כל משרדי הממשלה, בראשם משרד הפנים, נעשה הכול כדי שטבריה תתחזק, תשוקם, תשוב למסלול ותהיה עיר חזקה, מפוייסת עם עיריה מתפקדת שפועלת למען תושביה ומעניקה להם את השרותים הנאותים שאתם ראויים להם".

ח"כ אורי מקלב מיהדות התורה אמר בתגובה לדחיית עתירתו של קובי: "בית המשפט קבע באופן סופי את כישלונו ואי כשירותו לנהל עיר. פעולותיו של רון קובי לא נגמרו בעיר טבריה, אלא הוא הלך ממקום למקום ופגע בקודשי ישראל וביוסדות העם היהודי, הכפיש והשמיץ והרבה קיטובים בעם".

קובי נבחר לתפקיד ראש עיריית טבריה בשנת 2018 תוך שהוא מקדם אג'נדה חילונית. הוא טען כי אנשי ש"ס, בראשות שר הפנים דרעי, החליטו להדיחו בשל עמדותיו ומעשיו כראש עיר.