בחירות 2020

בחירות 2020 בכאן

ב-2 במרץ 2020 נלך פעם נוספת לקלפיות לרגל יום הבחירות לכנסת ה-23, וגם הפעם אנחנו בתאגיד השידור הישראלי נערכים ליום שידורים מיוחד שלא ישאיר אף צופה מחוץ לרגעי ההכרעה של יום הבוחר.

גם הפעם, "כאן" יעביר את סיקור הבחירות במתכונת שידורים רחבה עבור כלל צופי ישראל: קהל החירשים וכבדי השמיעה, ציבור העיוורים ובעלי לקויות ראייה, צופים עם מוגבלות קוגנטיביות, דוברי שפות וגם הצופים הצעירים יוכלו לצפות, להאזין, ולקחת חלק בזמן אמת במשדר הבחירות המסכם.

כל השידורים יהיו זמינים לצפייה באתר וביישומון כאן (להורדה: IOS | אנדרואיד), בערב יום הבחירות שייערך בשני, 2 במרץ, ו' באדר, החל משעות הערב.

אלו שידורים מונגשים יוצעו לצופי כאן?
משדר הבחירות המרכזי יועבר בערוץ כאן 11 החל מהשעה 19:57. ניתן יהיה לצפות בשידור החי גם באתר וביישומון כאן (להורדה: IOS | אנדרואיד).

לעמוד השידורים המונגשים של בחירות 2020 >>

שידור בשפת הסימנים
חירשים וכבדי שמיעה יוכלו לצפות במשדר הבחירות בערוץ יוטיוב מיוחד אשר יונגש עם מתורגמנים לשפת הסימנים עבור השידורים עצמם. לאורך השידור מתורגמני כאן יתרגמו וינגישו את הדיווחים, הנאומים והראיונות של משדר הבחירות המרכזי, בהגשת דוריה למפל וצוות החדשות של כאן.

השידורים בשפת הסימנים יועברו בשידור ישיר החל מהשעה 19:57 גם באתר, ביוטיוב וביישומון כאן (להורדה: IOS | אנדרואיד).

שידור בפישוט סימולטני
עבור צופים עם מוגבלות קוגנטיבית, יועבר משדר הבחירות בערוץ יוטיוב ייעודי על ידי קריינות בפישוט סימולטני, מיקוד רעיונות מרכזיים ושימוש במבנה תחבירי פשוט: הקריינים יפשטו את הטקסטים והדיווחים המועברים בשידור חי על ידי המגישים והכתבים לאורך השידור החי. השידור יבוצע בשיתוף צוות המכון הישראלי להנגשה קוגניטיבית של אגודת "עמי" והקריה האקדמית אונו.

השידור בפישוט סימולטני יחל ב-19:57 ויהיה זמין לצפייה גם באתרביוטיוב וביישומון כאן (להורדה: IOS | אנדרואיד).

להלן זמני השידור של המשדר הסימולטני >>

שידור עם תיאור קולי
לטובת ציבור העיוורים וכבדי ראייה, יעלה ערוץ יוטיוב ייעודי מלווה בקריינות המתארת את המתרחש על המרקע בזמן אמת. הקריינים יתארו את המתרחש לאורך כל השידור וינגישו גם את נתוני המדגמים המוצגים על המסך. הקריינות תתבצע על ידי צוות הספרייה המרכזית לעיוורים ובעלי לקויות ראייה.

השידור בתיאור קולי לעיוורים וכבדי ראייה יחל בשעה 19:57 ויועבר בשידור ישיר גם בתחנת כאן תרבות בתדרים 104.9 ו-105.3 FM, באתר, ביוטיוב וביישומון כאן (להורדה: IOS | אנדרואיד).

לא לפספס אף פרט ממה שמתרחש על המרקע. דוריה למפל, מגישת משדר הבחירות של כאן 11

כיצד תוכלו לצפות בשידורים המונגשים?

את משדרי הבחירות המונגשים של "כאן"  עם תיאור קולי, פישוט סימולטני או שפת הסימנים תוכלו למצוא בעמוד הבחירות המיוחד, ששידוריו יחלו במהלך ערב יום הבחירות החל מהשעה 19:57. ניתן יהיה להגיע בקלות לכל אחד מהשידורים ולצפות במקום, גם באמצעות מחשב וגם באמצעות יישומון כאן (להורדה: IOS | אנדרואיד).

עמוד השידורים המונגשים של בחירות 2020

אלו משדרים נוספים צפויים במהלך יום הבחירות?

משדר בחירות ברשת ב'
תחנת האקטואליה המובילה בישראל תלווה את מערכת הבחירות עם יום שידורים מיוחד, ובמרכזה משדר הבחירות המרכזי בהגשתו של אריה גולן, החל מהשעה 19:57 עם כל הדיווחים, התוצאות  והנאומות עד השעות הקטנות של הלילה. השידור יועבר בתדרים 94.5 ו - 95.0 , וכן גם באתר וביישומון כאן (להורדה: IOS | אנדרואיד).

שידור עם כתוביות סמויות
במהלך ערב הבחירות, צופים חירשים וכבדי שמיעה יוכלו לבחור ולצפות בשידורי כאן 11 עם כתוביות סמויות. השידור יהיה זמין החל מהשעה 19:57 בעמוד השידור באתר וביישומון כאן (להורדה: IOS | אנדרואיד).

שידור בשפות נוספות
לטובת צופים דוברי שפות, תחנת הרדיו כאן רק"ע תלווה את יום הבחירות במשדר בחירות מיוחד בשפות השונות: רוסית, אנגלית, צרפתית, אמהרית וספרדית.
השידור יועבר לאורך יום הבחירות בתדרים 100.3 ו- 101.8 FM וכן באתר וביישומון כאן (להורדה: IOS | אנדרואיד).
לטובת צופים דוברי ערבית, מכאן  יסקר את אירועי הבחירות בטלוויזיה וברדיו במשדר מיוחד בשפה הערבית החל מהשעה 19:57.

בחירות בכאן חינוכית
גם בכאן חינוכית נערכים ליום החג לדמוקרטיה ומזמינים את ילדי ישראל למשדר בחירות מיוחד לצעירים, "בוחרים בחפרנים 2020"  - בהגשת דודו ארז וצוות "החפרנים", עם מערכונים משעשעים, הופעות אורח של כוכבי החינוכית והפתעות נוספות שנחשוף בערב המשדר.
השידור יועבר בין השעות 20:00 - 18:00 בערוץ כאן חינוכית - אפיק 23 בשלט, וכן גם באתר וביישומון כאן (להורדה: IOS | אנדרואיד).

רגע לפני, אנו מזמינים אתכם להנות ממיטב הקטעים והמערכונים של משדר הבחירות הקודם בעמוד בוחרים בחפרנים.

גם הילדים יצטרפו ליום הבחירות בכאן חינוכית. "בוחרים בחפרנים"