חייל צה"ל
צילום: מנדי הכטמן, פלאש 90

ניסיון חטיפת קצין: רעולי פנים היכו רס"ן ליד נצרת, דרסו אותו וגנבו את אקדחו

פרסום ראשון: הקצין, בדואי מביר אל מכסור, נסע לפגישה עם חברו. שלוש מכוניות חסמו את דרכם ומהן ירדו 15 אנשים והיכו אותם תוך איומי אקדח. הקצין הצליח לחמוק, חברו נחטף ואותר בהמשך בידי המשטרה
כרמלה מנשה
17 בפברואר 2020
15:00

פרסום ראשון: רעולי פנים ניסו לחטוף בסוף השבוע קצין צה"ל בדרגת רב סרן, בדואי תושב ביר אל מכסור. הם עצרו את הקצין כשנסע במכונית עם חברו, הוציאו אותו מהמכונית, היכו אותו וגנבו את אקדחו. חברו נחטף מן המקום. השניים אושפזו בבית החולים עם שברים בחלקים שונים בגופם. הרקע לאירוע, ככל הנראה, פלילי ולא חבלני. 

האזינו לדיווח בכאן רשת ב

המקרה אירע בלילה שבין שישי לשבת האחרונים. הקצין הצטרף לפגישה של חברו, לבקשת החבר. השניים נסעו במכוניתו של החבר כשלפתע נעצרו בידי שלוש מכוניות. כ-15 רעולי פנים יצאו ממנה, הוציאו אותו מהמכונית ותחת איומי אקדח היכו אותו ואת חברו בכל חלקי גופם בעזרת מוטות ברזל, מפתח צינורות ובאגרופים.

הקצין סיפר לכאן חדשות: "ניסיתי להוציא את האקדח שלי שהיה בפאוץ'. התחילו להכות אותנו. היכו אותי בראש, הוציאו אותנו מהרכב, ניסו לחטוף אותי, להכניס אותי לרכב שלהם מסוג רנו. הפילו אותי על הרצפה, התנגדתי, בעטו בי ברגליים, בפנים. איבדתי הכרה והתעוררתי ארבע פעמים. בסופו של דבר הניחו אותי בין שני כלי רכב. הצלחתי להתחבא מתחת למשאית. הם דרסו לי את היד, תפסתי את היד בין השיניים, הייתי בטוח שזה מחבלים. הם כמעט הרגו אותי".

לאחר שהתנגד עזבו אותו המכים כשהוא מוכה ומדמם על הכביש. הם לקחו את חברו, תוך שהם ממשיכים להכותו. הקצין סיפר כי ניסה לצלצל בדלתות אך איש לא ענה לו. "בסוף ראיתי מישהו באזור. ביקשתי שיזמין אמבולנס ומשטרה. הם הגיעו. הצליחו למצוא את הרכב של החבר שלי שננטש. הם גנבו לי את האקדח ואת כל הארנק. עד עכשיו לא מצאו את האקדח". המשטרה עצרה לאחר האירוע כמה מהמעורבים במקרה.

לדברי הקצין חברו נלקח למקום מבודד, שם אילצו אותו האלמונים לצלם סרטון שבו הוא מקלל  את הכפר שלו והפיצו את הסרטון. לאחר מכן שחררו אותו, כשהבינו שהמשטרה באזור. הקצין וחברו אושפזו בבית החולים ונותחו. במשטרה אישרו את פרטי האירוע. על פי ההערכות לא מדובר באירוע על רקע חבלני, אלא פלילי.

אביו של הקצין אמר לאסתי פרז בתוכנית בחצי היום, בכאן רשת ב: "אנחנו לא יודעים מה הנסיבות. הבן שלנו לא ידע כלום על הנסיבות. הוא נסע עם הבחור וסיפר שעשו להם מארב. באו רעולי פנים עם אקדחים ועשו לינץ' אחד גדול. הם בעטו בו. לקחו את הנהג וחטפו אותו. הוא התנגד כי לא הסכים שיחטפו קצין בצה"ל. הוא היה על אזרחי עם אקדח. האקדח נלקח. הוא מאושפז".

האב אמר כי הוא מאוכזב מטיפול המשטרה במקרה והתלונן כי הצבא מפקיר את בנו בשל מוצאו: "אנחנו מביר אל מכסור. אם זה היה חייל מאלון הגליל כל המדינה הייתה מדברת. זה קצין מצה"ל שעובר ניסיון חטיפה. אין מצב שזה מישהו מהישוב שלנו שלא אוהב את העובדה שבני משרת בצבא. אני לא מכיר את העצורים בפרשה".