סופיה לורן, מתוך "כל החיים לפניו"
צילום: נטפליקס

בגיל 85: סופיה לורן מגיעה לנטפליקס

ענקית התוכן רכשה את זכויות ההפצה לעיבוד הקולנועי החדש של "כל החיים לפניו". את הסרט האיטלקי ביים בנה של לורן, אדוארדו פונטי
אלון פרוכטר
17 בפברואר 2020
16:27

אחרי רוברט דה נירו ואל פצ'ינו, השחקנית הוותיקה סופיה לורן מגיעה לנטפליקס. אתר החדשות האמריקני "דדליין" פרסם היום (שני) כי ענקית התוכן רכשה את זכויות ההפצה לסרט האיטלקי החדש "כל החיים לפניו". את הסרט, המבוסס על ספרו של רומן גארי, ביים בנה של לורן - אדוארדו פונטי.

סופיה לורן זוכה בפרס אוסקר על מפעל חיים בשנת 1991 (מתוך עמוד היוטיוב של האקדמיה האמריקנית לקולנוע)

לורן בת ה-85 שיחקה בעשרות סרטי קולנוע מאז שנות ה-50, לצד אגדות קולנוע כמו פול ניומן, קרי גרנט, מרלון ברנדו והשחקן האיטלקי מרצ'לו מסטרויאני. בשנת 1962 זכתה בפרס האוסקר לשחקנית הטובה ביותר על תפקידה בסרט "שתי נשים", של הבמאי ויטוריו דה-סיקה. בכך הייתה לשחקנית הזרה הראשונה שזכתה בפרס זה. בשנת 1991 הוענק לה פרס אוסקר על מפעל חיים. לורן הופיעה בפעם האחרונה על המסך הגדול בשנת 2009 בסרטו של הבמאי רוב מרשל "תשע", לצד דניאל דיי לואיס, ניקול קידמן ופנלופה קרוז.

ספרו של רומן גארי "כל החיים לפניו" יצא לאור בשנת 1975 תחת שם העט אמיל אז'אר. בשנת 1977 קיבל גרסה קולנועית בשם "מדאם רוזה", בבימויו של משה מזרחי ובכיכובה של סימון סיניורה. הסרט זכה בפרס האוסקר לסרט הזר הטוב ביותר. העיבוד העדכני מתמקד באיטליה של ימינו. בסרט שצפוי לעלות לקראת סוף השנה, תגלם לורן ניצולת שואה שלוקחת תחת חסותה נער בן 12, בן למהגרים אפריקנים, ששדד אותה.

סופיה לורן מגישה את פרס האוסקר על מפעל חיים לבמאית האיטלקייה לינה ורטמילר, בחודש נובמבר האחרון (מתוך עמוד היוטיוב הרשמי של האקדמיה האמריקנית לקולנוע)

בהודעה שפרסמה לורן, כתבה "לאורך הקריירה שלי זכיתי לעבוד עם אולפני הקולנוע הגדולים ביותר. אבל, אני יכולה לומר בביטחון שבאף אחד מהם לא היה את המגוון התרבותי שיש בנטפליקס". לורן הוסיפה כי ענקית התוכן השכילה להבין שאין אפשרות להקים אולפן בסדר גודל עולמי, בלי לגלות כישרונות חדשים מסביב לעולם, לטפח אותם ולתת להם להישמע.