תוצאות התקיפה המיוחסת לישראל בדמשק, היום
צילום: ImageSat International - ISI

תמונות לוויין חושפות: אלה תוצאות התקיפה בדמשק

על פי מרכז המעקב הסורי, יעד התקיפה היה מחסני נשק באזור נמל התעופה הבינלאומי בבירת סוריה. בתקיפה המיוחסת לישראל נהרגו ארבעה איראנים, בהם שני קצינים בכירים
משה שטיינמץ
17 בפברואר 2020
20:03

דוח מודיעין של חברת הלוויינים "אימג'סאט אינטרנשיונל" (ISI) הראה היום (שני) צילומי לוויין שמעידים על תוצאות התקיפה שאירעה ביום חמישי האחרון בדמשק ומיוחסת לישראל. על פי מרכז המעקב הסורי, יעד התקיפה היה מחסני נשק באזור דמשק, בהם מחסן נשק איראני באזור נמל התעופה הבין לאומי של בירת סוריה.


צילום: ImageSat International - ISI

צילום: ImageSat International - ISI

מרכז המעקב הסורי דיווח ביום שישי כי בתקיפה נהרגו שבעה בני אדם מכוחות המשטר הסורי ומהמיליציות הפרו איראניות. סוכנות הידיעות אי-אף-פי דיווחה כי ארבעה מההרוגים הם איראנים ושלושה מהם סורים. בשבת פרסם העיתון "א-שרק אל-אווסט" כי שניים מארבעת האיראנים שנהרגו בתקיפה היו קצינים בכירים. על פי הפרסום שציטט את אתר החדשות הלבנוני "ג'נוביה" מדובר בגנרל רידאאי מחמדי, הממונה על שינוע כוחות של משמרות המהפכה באיזור דמשק ובגנרל חאג' חוסיין, הממונה על חימוש הכוחות האיראניים בסוריה.

עוד נטען בדיווח שנמסר מפי גורם מערבי, גובר השכנוע בישראל כי רוסיה אינה מסוגלת לבלום עוד את השפעתה של איראן בסוריה. לכן, החליטה ישראל להגביר את התקיפות במדינה, למרות הסתייגותה של מוסקווה.