משה גפני, בצלאל סמוטריץ', ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סמוטריץ' לגפני: "רוצה עימות? יש לנו מספיק חומרים לגביך"

עימות בין ימינה ליהדות התורה בעקבות הקמת מטה ציונות דתית במפלגה החרדית. שר התחבורה לכאן רשת ב: "יש לי יחסים טובים עם גפני, המטה המטורלל הזה לא ראוי"
זאב קם
18 בפברואר 2020
09:11

עימות חזיתי פרץ בין יהדות התורה לימינה בעקבות הקמת מטה ציונות דתית ביהדות התורה שתוקף את אנשי ימינה. כך פורסם היום (שלישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. אתמול תקף מטה הציונות הדתית שוב את ימינה והאשים את שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' כי אישר לנשות הכותל להקים דוכן ברכבת ישראל. מנגד, סמוטריץ' טוען שלא אישר זאת.

בעקבות זאת ניגש אתמול בכנסת סמוטריץ' לחבר הכנסת משה גפני מיהדות התורה ואמר לו: "כל היום אתם תוקפים אותנו, אתה רוצה עימות? גם אנחנו יודעים". סמוטריץ' הוסיף: "יש לנו מספיק חומרים לגביך, גם בהקשרים דתיים וגם בנושאים של ארץ ישראל". בכך רמז סמוטריץ' כי יזכיר לציבור את עמדותיו המדיניות של גפני ששי האומרים כי נוטות שמאלה. גפני השיב לסמוטריץ' שיבדוק את העניין וינסה להרגיע את האווירה.

השר סמוטריץ' התייחס הבוקר לפרסום בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב. "יש לי יחסים מאוד טובים וענייניים עם גפני, לצד חילוקי דעות". הוא הוסיף "חשבתי ואני עדיין חושב שהמטה המטורלל הזה, שמונע בעיקר משונאי בנט ואולי גם שונאים שלי שמנסים להשתמש ביהדות התורה כדי לנגח אותנו, הוא לא ראוי". "אין לי שום בעיה שיש להם מטה, שינסו לגייס ציונות דתית" סיכם סמוטריץ'.