איה זהבי פייגלין

בחירות העורכים - כאן 88 | 18.2.2020

עדכון אחרון - 18.2.2020
מערכת כאן
19 בפברואר 2020
11:15

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

איה זהבי פייגלין - גיטרה ופסנתר

"היום, יותר מאתמול, קשה להסתכל בעיניים והעולם הזה מתקדם מהר אבל אני לא מפחדת. עדיין הכי אני אוהבת גיטרה ופסנתר". בשירה החדש מתגעגעת איה זהבי לעולם שהולך וחומק לנו מהאצבעות והאמת? גם אנחנו התגעגענו, לאיה בעיקר. שלוש שנים חלפו מאז האלבום הקודם שלה "אמריקה" וכעת אחרי מחסום כתיבה קשה היא חוזרת. בראיון למאיה כהן ב"ישראל היום" היא ספרה כי כדי לצאת מהמחסום היא חזרה לקורס ברימון שהיא עשתה לפני 10 שנים, סדנת הכתיבה של יהודה עדר. בנוסף היא קבעה מועד להופעת חשיפה של שירים חדשים. ככה לא הייתה לה ברירה להתמודד ישירות עם המחסום וזה עבד. אז בפעם הבא שאתם נתקלים במחסום כתיבה, תתקשרו לאיה היא תסביר לכם איך יוצאים מזה. 

עידן שניאור - Stop

כבר שנים שכל המוזיקאים שהוא עובד איתם מספרים לנו כמה עידן שניאור מוכשר וכמה הוא צריך לזוז לקדמת הבמה. אם הלכתם להופעות של אמנים ישראלים בשנים האחרונות אז ראיתם אותו על הבמה אוחז בגיטרה מאחורי עידן רייכל, ריטה, מוקי ועוד. בשעה טובה הגיעה השעה ואיתה סינגל חדש בניחוחות אייטיז ניינטיז וימי הרוק-פופ. 

Billie Eilish - No Time to Die

זהו. המהפך הושלם. מהסוד של הילדים, דרך המבקרים שניסו להסביר להורים, בילי אייליש הגיעה ללב המיינסטרים ולאוזניים של ההורים של ההורים. הגישה הבלתי מתפשרת שלה, היעדר הכניעה לטרנדים, הבחירה המודעת למנוע מהתקשורת לעסוק בגוף שלה והעיסוק בנושאים שאף כוכב נוער לא העז לגעת בהם לפניה הפכו את בילי אייליש לבחירה הטבעית של "תאגיד" סרטי ג'יימס בונד. היסטורית, החיבוק הזה הביא כמה מהלהיטים הגדולים בעולם אבל גם קבר קריירות. לאן זה יקח את אייליש? הזמן יגיד אבל כרגע היא בפסגת העולם. 

Tame Impala - Lost in Yesterday

חמש שנים חיכינו לאלבום החדש של טיים אימפלה ובסוף השבוע האחרון זה סוף סוף קרה. אחרי שלושה אלבומים מעולים ואחרי שכבשו את העולם עם Currents האחרון, קווין פארקר השלים את הטרנספורמציה שלו מעולם הפסיכדליה לשורה הראשונה של הפופ העולמי העכשווי והמתוחכם. כמו תמיד פארקר מחפש סאונדים חדשים לבטא את עצמו ומצליח לחדש ולרגש. Lost In Yesterday מזכיר בבס שלו את The Less I Know The Better מהאלבום הקודם אבל מהר מאוד תופס צורה משלו של סוכריית פופ קופצנית ומעוררת.


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

לארכיון מדור בחירות העורכים