מחבלים משגרים בלוני נפץ, 13 בפברואר 2020

הקלות לעזה: ישראל תגדיל את מרחב הדיג ותוסיף 2,000 היתרים לסוחרים

מתאם פעולות הממשלה בשטחים: "לאור השקט היחסי בעוטף עזה בימים והפסקת שיגור בלוני הנפץ. המשך המדיניות ייקבע רק על פי המעשים בשטח, חמאס נושא באחריות". הבוקר: בלון עם ראש של RPG אותר ליד קיבוץ בעוטף
משה שטיינמץ
18 בפברואר 2020
17:15

ישראל תגדיל מחר את מרחב הדיג ברצועת עזה ל-15 מיילים ותוסיף 2,000 היתרי כניסה לסוחרים מהרצועה. כך מסר היום (שלישי) מתאם פעולות הממשלה בשטחים. לפי ההודעה ההקלות מגיעות בעקבות השקט היחסי ששרר בימים האחרונים בעוטף עזה. עוד נכתב כי "חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה וממנה. ככל שלא יישמר השקט, מדינת ישראל תנהג בהתאם".

מוקדם יותר הבוקר אותר בלון נושא ראש של RPG בפרדס ליד קיבוץ עלומים שבמועצה האיזורית שדות נגב, ואתמול אותר צרור בלוני נפץ בשטח חקלאי במועצה האזורית אשכול.


שלשום, בצל המתיחות בדרום, ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם ראשי רשויות מעוטף עזה ושדרות, בלשכתו שבירושלים. נתניהו עדכן את ראשי הרשויות בהתפתחויות האחרונות הקשורות לעזה ואמר כי "אנו נערכים לכל התרחישים, כולל מבצע רחב היקף". 

עוד אמר נתניהו כי ‫״לפני הבחירות קשה ללכת לאירוע צבאי משמעותי, אבל אם לא תהיה ברירה אז זאת גם אופציה. הסדרה עדיפה ממלחמה ואנחנו חייבים למצות את התהליכים״. נתניהו הנחה את ממלא מקום מנכ"ל משרדו, רונן פרץ, לקדם החלטת ממשלה לפיתוח כלכלי מואץ בחיזוק והקמת אזורי תעשייה ותעסוקה ליישובי העוטף.