פרופ' ניר-פז וקונסולית ישראל ביפן
צילום: משרד החוץ

הרופא שביקר את הישראלים ביפן: "אם היו להם כאלה תסמינים בארץ, הם לא היו טורחים להגיע לרופא משפחה"

פרופ' רן ניר-פז, מומחה למחלות זיהומיות, ביקר בבתי החולים ביפן בהם מאושפזים הישראלים שאובחנו כנגועים בקורונה. בריאיון לכאן חדשות אמר: הם נבדקים מדי יום כדי לבדוק אם הנגיף עדיין בגופם
ערב ערב
18 בפברואר 2020
17:55

פרופ' רן ניר-פז, מומחה למחלות זיהומיות בבית החולים הדסה עין כרם, ביקר היום (שלישי) את שלושת הישראלים, נוסעי הספינה "דיימונד פרינסס", שאובחנו כחולים בנגיף קורונה. בריאיון לאורי לוי, בתוכנית ערב ערב בכאן 11 סיפר ניר-פז כי מצבם טוב, ואילו היו סובלים מאותם תסמינים בארץ, כלל לא היו טורחים להגיע לרופא משפחה.

פרופ' ניר-פז ביקר בשני בתי חולים של הצי היפני, בהם מוחזקים המאושפזים בבידוד. "שוחחתי עם החולים רק באמצעות אינטרקום, בשל הבידוד בו הם נמצאים", סיפר. "כל יום הם עוברים בדיקות כדי לבדוק אם הנגיף עוד נוכח בגופם. אם הבדיקה שלילית, אחרי 12 שעות הם יעברו בדיקה נוספת. במידה וגם הבדיקה השנייה שלילית, יתאפשר להם לצאת מבידוד".

מוקדם יותר היום, אמר מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן-טוב כי "ישראלים שישהו בבידוד יקבלו תשלום על ימי מחלה". בריאיון לתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב הוסיף סימן-טוב שמשרדו בוחן עם משרד המשפטים והיועץ המשפטי את הסדרת התשלום על ימי הבידוד לעצמאים.

לדבריו, בישראל ערוכים לאפשרות של תחלואה המונית כתוצאה מהידבקות בנגיף קורונה וכי בכל בית חולים יש לפחות מחלקה אחת ייעודית לבידוד שמוכנה לתת לכך מענה. בראיון לקרן נויבך הוא הוסיף שיש הערכות שלפיהן ההתמודדות עם הקורונה תהיה ארוכת טווח אך אז מדובר יהיה במחלה דמוית שפעת שיתמודדו איתה במידה רבה במרפאות בקהילה.

פרופסור איתמר גרוטו אמר כי "בהנחה שהישראלים אינם נושאים את הנגיף, מחר הם יוכלו לעלות על המטוס לארץ. היפנים נערכים לזה כמו מבצע צבאי, יש יותר מ-2,000 נוסעים שצריכים לרדת מהספינה ולעבור בדיקה לפני. "לפי הכללים הבין לאומיים השחרור שלהם מבית החולים יאושר רק לאחר שתהיה הוכחה שהם לא נושאים את הנגיף". 

בלילה, ממשלת יפן הודיעה שבכוונתה לעשות ניסויים האם הטיפול באיידס מתאים לטיפול בווירוס הקורונה. מזכיר הממשלה הודיע בתדרוך לעיתונאים כי יש יותר מ-500 מקרים של נדבקים במחלה במדינה, 450 מהם על הספינה "דיימונד פרינסס".

תגיות:
קורונה