המחלקה לחקירות שוטרים
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מח"ש סגרה את התיק הפלילי נגד החוקר שנחשד בניצול מיני של עצורה

פרסום ראשון: ההחלטה התקבלה על אף שהתגלה שהחוקר נפגש עם העצורה שלוש פעמים בשעות הלילה, כשהייתה במעצר בית. ממח"ש נמסר: בתום חקירה מאומצת, הגענו למסקנה כי לא התבססה תשתית ראייתית מספקת לטענות בדבר עבירות מין
שלי טפיירו
18 בפברואר 2020
21:31

פרסום ראשון: המחלקה לחקירות שוטרים החליטה לסגור את התיק הפלילי נגד החוקר שנחשד בניצול מיני של אחת מהחשודות בפרשת הטלגראס. במח"ש המליצו אתמול (שלישי) להעמיד את החוקר מיחידת להב 433 לדין משמעתי בגין הפרת אמונים, לאחר שהוא כבר הוחזר לתפקידו לפני כחודשיים.


בתחילת חקירת המקרה, הכחיש השוטר כל מפגש עם הנחקרת. עם זאת, לאחר מכן התגלה כי הוא נפגש עם העצורה שלוש פעמים בשעות הלילה כשהייתה במעצר בית, וקיים עמה קשר אסור שנוצר בזמן שנחקרה. במח"ש הוחלט כי אין די ראיות להעמידו לדין פלילי בגין עבירות מין. גורם בכיר במח"ש: "מדובר בהתנהלות מאוד חריגה מצד חוקר במשטרה".

פרקליטו של השוטר, עורך הדין אבי חימי, מסר כי "זוהי דוגמה טובה לתיק בו אכן לא יהיה כלום, כי לא היה כלום. אני מברך על כך שהמחלקה לחקירות שוטרים השכילה להבין זאת וסגרה את התיק".

מהמתלוננת נמסר בתגובה: "אני בתחושה קשה שבמחלקה לחקירות שוטרים העדיפו את גרסתו של החוקר שהכחיש בהתחלה כל מפגש איתי על פני האמת".

מהמחלקה לחקירות שוטרים נמסר: "מחומר הראיות שנאסף עלה כי הקשר בין המתלוננת לבין החשוד נוצר בעת שהמתלוננת נחקרה כחשודה, ביחידה בה שירת החשוד ואף הייתה העצורה. עוד עלה כי לאחר שחרורה של המתלוננת למעצר בית, הגיע החשוד שלוש פעמים לביתה, בשעות לילה מאוחרות, והיה עימה בקשר טלפוני. לאור האמור, המליצה המחלקה על העמדתו של החשוד לדין משמעתי. עם זאת, בתום חקירה מאומצת הגיעה המחלקה למסקנה כי לא התבססה תשתית ראייתית מספקת לטענות בדבר עבירות מין".