גליק בעת המעצר בהר הבית, אתמול

גליק על חקירתו: "המשטרה הפכה אותי לגנב - לא גנבתי"

חבר הכנסת לשעבר נחשד בגניבת מסמכים. פרקליטו של גליק: הם נוגעים לשחרורו ולכן נתן אותם לעורך דין • יו"ר הכנסת: "התנכלות המשטרה - אלימה ולא ראויה"
ורד פלמן
19 בפברואר 2020
10:12
עודכן ב 13:28

חבר הכנסת לשעבר מטעם הליכוד יהודה גליק נחקר היום (רביעי) במשטרה בפעם השנייה בתוך יממה, לאחר שנלקח בידי שוטרים מביתו בתום חיפוש שערכו אצלו בלילה. הסיבה – חשד כי גנב מסמכים בעת שעוכב לחקירה בפעם הראשונה אתמול. בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת אמר גליק כי "המשטרה החליטה לנפח טעות אנוש" כדי להפוך אותו לגנב.

"לא גנבתי שום דבר ולא תכננתי להעלים ראיות. אתמול הם באו אליי הביתה עם צו חיפוש. כנראה שבטעות אנוש נלקחו גם מסמכים שלא הייתי אמור לקחת", אמר בריאיון.

עורך דינו עדי קידר דחה גם כן את טענות המשטרה: "גליק הגיע למשטרה למסור את המסמכים שהבטיח שיביא למשטרה, שלטענתו לא נגנבו. מדובר במסמכי שחרור אותם העביר לעורך דין אחר".

קידר מתח ביקורת על התנהלות המשטרה: "במקום לשאול אם בטעות מסמכים שהיו בתיק החקירה נלקחו בידו, הם מגיעים לביתו עם צו חיפוש בחצות הלילה. המשטרה מפגינה שוב התנהגות אימפולסיבית ובעייתית, הכול לאור העובדה שהמעצר המוקדם היה מעצר שווא שהביך אותה".


חבריו של גליק למפלגה בתקופת כהונתו כחבר כנסת מטעם הליכוד מתחו גם הם ביקורת על התנהלות המשטרה. יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין כתב בטוויטר: "ההתנכלות של המשטרה לחבר כנסת לשעבר יהודה גליק היא אלימה ולא ראויה. לא יכול להיות שבמדינת ישראל שוטרים אוזקים אדם כי הוא הלך לאט מדי בעיניהם. לא יכול להיות שמטרטרים אדם באמצע הלילה בעילה שמעוררת סימני שאלה".

שר המשפטים, אמיר אוחנה, כתב: "אחרי שנעצר בכוח על הר הבית בעוון הנורא של 'הליכה איטית' ובילה שעות בתחנת המשטרה, שוחרר חברי יהודה לביתו. בחצות הגיעו שוטרים לביתו לביצוע חיפוש אם שיבש את החקירה הסבוכה בדבר ההליכה האיטית. בין לבין, נפגשתי עם שני חברי הקונגרס האמריקני עימם ביקר על הר הבית ולא ידעתי את נפשי מבושה".

יו"ר מפלגת האיחוד הלאומי, השר בצלאל סמוטריץ', גם מתח ביקורת חריפה: "משטרת ישראל ממשיכה לטפס על העץ במקום להודות בטעות ולהתנצל. חבל, ככל שמטפסים גבוה יותר השברים ברגליים כשנופלים ומתרסקים קשים יותר. התעמרות ורדיפה נקמנית תוך שימוש לרעה בכוח השררה הם משהו שמדינה דמוקרטית לא יכולה לקבל".

ניצב משנה חיים שמואלי, מפקד מרחב דוד, אמר לכאן חדשות: "כל הטענות של גליק לרדיפה אישית הן מופרכות מהיסוד. יכולים להעיד על כך המבקרים היהודים שעולים להר הבית והתשבוחות שאנחנו מקבלים מהם, שגם גליק היה שותף להם עד תשעה באב כשהוא החמיא למשטרה על פתיחת ההר למבקרים, אבל מאז הוא בחר לייצר פרובוקציות".

אתמול המשטרה עיכבה לחקירה את חבר גליק בחשד לשיבוש הליכי משפט וגניבה של חומרי חקירה מחדר החקירות לאחר שנעצר בבוקר בהר הבית. לדברי המשטרה, הוא נעצר בגלל שהפר את כללי המקום וסירב לעיכובו לחקירה, בזמן שסייר בהר עם שני חברי קונגרס אמריקניים.

בריאיון לכאן רשת ב אתמול האשים גליק את המשטרה כי ההתנהלות שלה גרמה להסתה נגדו - "שהובילה לניסיון התנקשות בחיי". בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בתוכנית "כאן הערב" אמר גליק כי מפקד מחוז ירושלים דורון ידיד מחזיר את האפליה כלפי היהודים. "המשטרה מתייחסת ליהודים בהר הבית בצורה מזעזעת", הוסיף גליק.