מפעל של חברת טבע
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מנכ"ל טבע: שוקלים לספק לסין תכשירים אנטי-ויראליים להתמודדות מול קורונה

קאר שולץ על השפעת הנגיף על הכלכלה: "אין לנו הכנסות להפסיד כי אנחנו לא מייצרים בסין" • שולץ על הנכונות לחדור לשוק הסיני: "לא ידעתי אז שזה יהיה המצב"
עמית תומר
19 בפברואר 2020
11:39

מנכ"ל חברת טבע, קאר שולץ, התייחס היום (רביעי) להתפשטות נגיף קורונה ואמר: "נבחן בחודשים הקרובים אפשרות לספק לסין תכשירים אנטי-ויראליים שיעזרו להתמודד עם הווירוס".

במסיבת עיתונאים לרגל פרסום הדוחות הכספיים השנתיים של ענקית התרופות, התייחס שולץ להשפעת המגפה על הכלכלה העולמית, אך הבהיר כי טבע לא מושפעת ממנו בשלב זה: "אין לנו הכנסות להפסיד כי אנחנו לא מייצרים בסין. לגבי חומרי גלם אנחנו מוצאים מקורות אחרים, לכן לא מעריכים שיהיה הפסד הכנסות בטווח הארוך, ולא השפעה על הפעילות כרגע אבל עוד מוקדם לקבוע בוודאות".

 בהתייחס לכך שבחודש שעבר הביע נכונות לחדור לשוק הסיני, אמר שולץ: "לא ידעתי אז שזה יהיה המצב. כרגע אנחנו לא מספקים לסינים תכשירים הקשורים להתמודדות עם המחלה, אבל בחודשים הקרובים נראה מה אפשר לעשות".

מנכ"ל טבע גם התייחס לתוכנית ההתייעלות, וסיפר: "זה היה שוק עבור החברה הישראלית שטבע הייתה בצרה כל כך גדולה שהיה צריך לבצע שינוי גדול. 13 מפעלים נסגרו – 10 עדיין בתהליך של סגירה. סגרנו יותר מ-40 משרדים ומעבדות. רוב העובדים שפוטרו מטבע מצאו לשמחתי עבודה חדשה. הסיבה שהיינו צריכים לעשות את זה הייתה בגלל החוב הענק שהיה לנו – 34 מיליארד דולר. הצמצום בכוח האדם פה היה כמו ביפן, הודו או כל מקום אחר שאנו פועלים בו". במסגרת תוכנית ההתייעלות פוטרו אלפים מעובדי החברה ברחבי העולם, 1,750 מתוכם בישראל.