מטוס של חברת קתאי פסיפיק
צילום: אי-פי

קתאי פסיפיק עוצרת את טיסותיה מהונג קונג לישראל

הטיסות יעצרו עד ל-31 במארס. חברת התעופה: נמשיך את הפעילות לאחר שיוסרו מגבלות התנועה שהטילה ישראל על אזרחים מהונג קונג, בשל החשש מהתפרצות הנגיף הסיני
שרון עידן
19 בפברואר 2020
16:41

חברת התעופה הלאומית של הונג-קונג, "קתאי פסיפיק", הודיעה היום (רביעי) כי היא עוצרת לחלוטין את טיסותיה לישראל עד ל-31 במארס. בהודעת חברת התעופה נכתב כי בשל המגבלות שהטיל משרד החוץ הישראלי בנושא הנגיף הסיני, שדורשות מאזרחיו ששבים מהונג קונג לשהות בהסגר, ומונעות את כניסתם של תושבי הונג קונג לארץ - החברה נאלצת להשהות את פעילותה. קתאי פסיפיק מפעילה טיסה יומית בין הונג קונג לתל אביב. 

בחברת התעופה ציינו כי הם יסייעו לנוסעים שהושפעו מביטול הטיסות במציאת סידורים מתאימים, והוסיפו "אנו מאמינים בקו תעופה בין ישראל להונג קונג ובתרומתו ליחסים בין השתיים. נשמח לחזור לטוס לישראל כשיוסרו מגבלות התנועה". לפני כשבועיים הודיעה החברה על צמצום טיסותיה לישראל ב-40% בשל ירידה בביקוש שמקורה חשש מהתפשטות הנגיף. 

בתוך כך, בבית החולים שיבא בתל השומר נערכים לקבלת הישראלים ששהו בהסגר בספינת "דיימונד פרינסס" מול חופי יפן, לאחר שנמצאו עליה חולי קורונה. הנוסעים הישראלים צפויים לנחות בישראל ב-3:00 לפנות בוקר בלילה שבין חמישי לשישי. הם יועברו משם באמבולנסים למתחם הבידוד שהוקם עבורם. בזמן שהותם בבידוד יצומצם המגע שלהם עם אנשי הצוות הרפואי למינימום האפשרי. אם יימצא כי אחד מהנוסעים נשא של נגיף הקורונה, הוא יועבר למתחם סמוך ייעודי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר בבית החולים שיבא, לדיון מיוחד בנושא ההיערכות להתמודדות עם נגיף קורונה. במהלכו, הוא ביקש משר האוצר משה כחלון לפצות את העסקים שנפגעו כתוצאה מהנגיף. לדבריו, "אנחנו באירוע של כוח חיצוני וחייבים לטפל במי שנפגע, באזרחים ובעסקים. נעשה כל מה שצריך".