ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

תוכנית החירום של משרד הבריאות: פינוי בית חולים ומתחמים יעודיים

כך יתמודדו בישראל עם התפרצות גדולה והגעת אלפי חולים בקורונה • ביום שישי ינחתו המטיילים הישראלים ששהו בבידוד על ספינת ה"דיימונד פרינסס"
קטי דור
19 בפברואר 2020
20:54

תוכנית החירום של משרד הבריאות לאפשרות של התפרצות גדולה של קורונה בישראל, ואשפוז של אלפי חולים: מפרטי התוכנית עולה כי במשרד הבריאות נערכו לכמויות שונות של חולים במדינה, ודרך פעולה לכל מספר.

אם יהיו בישראל עד 500 חולים – כל בית חולים יקצה 30 מיטות לחולי קורונה בשטחו באחת המחלקות.
עד 1,000 חולים – יבוטלו הליכים רפואיים לא דחופים כדי לקלוט עוד חולים.
עד 1,250 חולים – אשפוז במתחמים יעודיים כמו מלבן ושמואל הרופא.
יותר מ-2,000 חולים – פינוי בית חולים שלם לצורך אשפוז חולי קורונה.
יותר מ-2,500 חולים – אשפוז במלוניות סמוך לביה"ח, אשפוזי בית אפשריים. על פי הערכות במשרד הבריאות, ישנו סיכוי נמוך לתרחיש כזה.


בתוך כך, משרד הבריאות, בית החולים שיבא בתל השומר, מגן דוד אדום ורשות שדות התעופה  הודיעו הערב כי ביום שישי ינחתו המטיילים הישראלים ששהו בבידוד על הספינה"דיימונד פרינסס" מול חופי יפן. בהודעה צוין כי רשויות הרפואה ביפן התירו את טיסתם לישראל, כשבזמן עזיבתם את יפן לא הופיעו אצלם מסימני המחלה.

המטוס המיוחד ינחת בנתב"ג, יעצור ברחבה מרוחקת מטרמינל 1 ומטרמינל 3 ויחנה באזור רחבת המטוסים של התעופה הכללית. מספר מצומצם מאוד של עובדים מנמל התעופה בן גוריון יטפל במטוס.


לאחר שהעובדים ימוגנו על פי נהלי המיגון של משרד הבריאות ומד"א הם יוכלו לשהות ולטפל במטוס. הנוסעים יועברו לאוטובוס של מד"א וילוו על ידי נציג משרד הבריאות ומד"א היישר לבית החולים שיבא בתל השומר, שם נערכים לקליטתם להמשך הבדיקות וההשגחה.