הפגנה של "אם תרצו"
צילום: פלאש 90

המאבק נגד "אם תרצו" מגיע לתורמי האוניברסיטה העברית

החזית להגנת הדמוקרטיה שלחה פניות לתורמים של האוניברסיטה, בבקשה להשהות את תרומתם עד שזו תשנה את החלטתה להעניק נקודות זכות לסטודנטים החברים ב-"אם תרצו". האוניברסיטה העברית: הפעילות של התנועה מאושרת על פי חוק ואין לה זיקה מפלגתית-פוליטית
לירן כוג'הינוף
20 בפברואר 2020
13:04

החזית להגנת הדמוקרטיה שלחה עשרות פניות לתורמים של האוניברסיטה העברית, בבקשה להשהות את תרומתם עד שזו תשנה את החלטתה להעניק נקודות זכות לסטודנטים החברים בתנועת "אם תרצו". הבוקר (חמישי) פורסם בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי הפניות נשלחו בעיקר לתורמים הידועים בתמיכתם במטרות ליברליות ובזכויות אדם. בין התורמים שפנו אליהם: נשיאת "קרן אספר" בקנדה וראשי "קרן מנדל" בארצות הברית ובישראל. 

אורי זכי, מייסד החזית להגנת הדמוקרטיה, אמר כי "לא הייתה לנו ברירה אלא לפנות לתורמים הגדולים של האוניברסיטה. רצינו להפוך את ההחלטה ההזויה להעניק נקודות זכות לתנועה שכל פעילותה היא קידום השנאה, פחד וטרור מחשבתי". זכי הוסיף כי בכך הם מגנים על המרצים והאקדמיה והוסיף: "דבר שהנהגת האוניברסיטה נכשלה בו קשות". 

לפני כשבוע פרסם עיתון "הארץ" כי האוניברסיטה העברית החליטה להכליל את הסטודנטים שיתנדבו בפעילות של תנועת "אם תרצו" ברשימה שתעניק להם שתי נקודות זכות. רבים זעמו על ההחלטה, בהם גם מרצים באוניברסיטה, בטענה שהתנועה מזוהה עם הימין הפוליטי ודואגת לייצר פרובוקציות. 

מהאוניברסיטה העברית נמסר: "במסגרת קבלת שתי נקודות זכות עבור פעילות של מעורבות חברתית, הסטודנטים יכולים לבחור בין 140 עמותות וארגונים שונים מכל תחומי הפעילות והתוכן של החברה הישראלית. פעילותה של עמותת 'אם תרצו' מאושרת על פי החוק ואין לה זיקה מפלגתית-פוליטית. לכן אין סיבה למנוע התנדבות של סטודנטים בעמותה זו". 

מתן פלג, יו"ר תנועת "אם תרצו" מסר כי "קמפיין ההשתקה של השמאל הקיצוני הוא צביעות שאין כדוגמתה. אנחנו שמחים שלציבור יש הזדמנות ללמוד עד כמה בריונית ופרועה גישת השמאל הקיצוני נגד כל מי שחושב אחרת מהם. מעניין שמעולם לא שמענו מהם ביקורת דומה נגד עשרות ארגונים אנטי-ציוניים, שהאוניברסיטאות מאפשרות להתנדב בהם תמורת נקודות זכות. זאת על אף שחלקם פועלים להגנה משפטית על מחבלים, האשמת ישראל בפשעי מלחמה ובאזרוח מסתננים".