אחד מנוסעי "דיימונד פרינסס" לאחר פינויו, אתמול
צילום: אי-פי

נוסע ישראלי רביעי על ספינת הקורונה נדבק בנגיף

הרשויות ביפן דיווחו הלילה כי שניים מנוסעי האונייה שנדבקו בנגיף מתו. הרשויות בסין דיווחו על 349 מקרי הידבקות חדשים בנגיף ביממה האחרונה. מדובר בנתון הנמוך ביותר מאז ה-23 בינואר
קטי דור ומאיה ראכלין
20 בפברואר 2020
03:10
עודכן ב 07:11

נוסע ישראלי רביעי על ספינת הקורונה נדבק בנגיף, כך פורסם הבוקר (חמישי) בכאן רשת ב. הרשויות ביפן דיווחו הלילה כי שניים מנוסעי אוניית הנופש "דיימונד פרינסס" שנדבקו בנגיף מתו. מדובר בגבר ואישה כבני 80. 620 מנוסעי האונייה נדבקו בנגיף הסיני, 26 מהם מאושפזים במצב קשה בבתי חולים ביפן.

מוקדם יותר דיווחו הרשויות בסין כי במחוז חוביי התגלו ביממה האחרונה 349 מקרי הידבקות חדשים בנגיף קורונה. מדובר בנתון הנמוך ביותר שדווח מאז ה-23 בינואר. עוד דיווחו הרשויות כי ביממה החולפת מתו 114 בני אדם מהנגיף, רובם בעיר וואהן. בכך עלה מניין הנספים מן הנגיף הסיני ל-2,118.

בעיר דרווין שבאוסטרליה נחת מטוס ובו כ-180 אזרחים אוסטרלים שפונו מן האונייה "דיימונד פרינסס" העוגנת ביפן. את המטוס שהביא אותם מנמל התעופה האנדה הסמוך לטוקיו שכרה ממשלת אוסטרליה. המפונים הועברו למחנה מבודד שהוקם עבורם סמוך לדרווין, שם ישהו בשבועיים הקרובים. ביום שישי צפויים לשוב ארצה המטיילים הישראלים מהאונייה. הם יילקחו לבידוד של 14 יום בבית החולים שיבא בתל השומר.


אמש פורסמו בחדשות הערב בכאן 11 פרטי תוכנית החירום של משרד הבריאות לאפשרות של התפרצות גדולה של קורונה בישראל, ואשפוז של אלפי חולים. על פי התכנית ככל שיהיו יותר חולים יוקצו מיטות רבות יותר בבתי חולים בארץ ויבוטלו הליכים רפואיים לא דחופים. במקרה שיהיו בארץ 2,000 חולים יפונה בית חולים שלם לצורך אשפוזם. במקרה הצורך יאושפזו חולים במלוניות סמוך לבתי חולים ותשקל חלופה לאשפז חולים בביתם. במשרד הבריאות מעריכים כי תרחיש האימה הזה יתקיים רק בסבירות נמוכה.