השר יעקב ליצמן
צילום: קובי ריכטר, TPS

ליצמן על הליכה לבחירות רביעיות: "אין לי בעיה עם זה"

שר הבריאות התייחס בכאן רשת ב לאפשרות שנתניהו ייכשל פעם נוספת בהקמת ממשלה. על האפשרות שישב בממשלת גנץ: "אם הוא לא רוצה אותי כשר בריאות, אני לא רוצה אותו כראש ממשלה"
ירון דקל
20 בפברואר 2020
09:21

שר הבריאות, יעקב ליצמן מיהדות התורה, אומר הבוקר (חמישי) כי אין לו בעיה ללכת גם לבחירות רביעיות, אם ראש הממשלה בנימין נתניהו לא יצליח להרכיב ממשלה גם לאחר הבחירות הקרובות. בריאיון לירון דקל בכאן רשת ב אמר ליצמן כי הוא וסיעתו יעשו מה שבלוק הימין יעשה. "מה שנסכם בבלוק זה מה שנעשה", אמר ליצמן.

הוא הסביר את עמדתו: "עד לרגע זה ליברמן לא רוצה אותנו, גנץ לא רוצה אותנו ולא רוצה אותי כשר הבריאות. אז הוא לא יהיה ראש ממשלה. אם הוא לא רוצה אותי כשר בריאות אני לא רוצה אותו כראש ממשלה. יש עקרונות. אם הוא לא רוצה לקבל את העקרונות אז אין על מה לדבר". לדבריו, יהדות התורה חתמה על מסמך הנאמנות לראש הממשלה, לא כי הליכוד ביקש זאת. "דרעי ביקש ממני וראינו מצב שכל אחד משקר בבוקר כאילו יש משא ומתן, אחד אומר עם גנץ, אחד עם אחרים. לא דובים ולא יער".

השר ליצמן התייחס גם להמלצת המשטרה להעמידו לדין: "אני בטוח שהפרקליטות תוציא אותי נקי וחלק, אני סומך על הפרקליטות ואני לא רוצה להתייחס לשום דרך אחרת. לא מדברים על שטויות".

בסוגיית ההתמודדות עם נגיף קורונה אמר ליצמן כי הנחת העבודה נותרה שנגיף קורונה יגיע לישראל ונעשים כל המאמצים למנוע זאת. בהתייחס להוראות הבידוד לשבים מהמזרח אמר: "אנחנו סומכים על אנשים שאף אחד לא רוצה להדביק לא את המשפחה שלו ולא את הציבור. פה ושם אני שומע שיש מישהו שלא מקיים את זה. אם נרגיש שזה דבר שמתרחב בהחלט אנחנו נעשה כל מיני בדיקות". הוא אמר כי ישקול להשתמש בסמכותו להורות על אשפוז בכפייה של אנשים שיפרו את הוראות הבידוד.
ליצמן דחה את הטענות של נוסעי ספינת הקורונה כלפי הממשלה: "הטענות לא נכונות. דיברתי עם כל מי שהיה בספינה. אנחנו תלויים ביפנים ואת הסדר הם עשו, לא אנחנו". הוא הדגיש כי ממשלת יפן אינה מאפשרת להביא לארץ את הישראלים שחלו בנגיף ולו הדבר היה תלוי בו היה מורה להחזיר אותם לטיפול רפואי בישראל.