ועדת חוץ וביטחון

חברים בוועדת חוץ וביטחון מוחים על סירובו של מיקי זוהר לדון בדוח זיוף נתוני גיוס החרדים

זוהר, חבר ועדת ההסכמות, בולם דיון בנושא ובדוח נציב קבילות החיילים. היום צפויה ועדת האלוף נומה לפרסם את הדוח על פרשת זיוף הנתונים שנחשפה בכאן חדשות
כרמלה מנשה
20 בפברואר 2020
09:43

זיוף נתוני גיוס החרדים: חברים בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת מביעים מורת רוח מסירובו של חבר הכנסת מיקי זוהר מהליכוד, חבר ועדת ההסכמות, להביא לדיון בוועדה שני נושאים חשובים - דוח ועדת נומה שבדקה את זיוף נתוני הגיוס של החרדים והדוח של נציב קבילות החיילים. כך פורסם הבוקר (חמישי) בכאן חדשות.

חברי  הוועדה אמרו כי בשל התנהלותו של חבר הכנסת זוהר, חברי ועדת החוץ והביטחון למדים על תוכן הדוחות האלה מכלי התקשורת ולא מהגורמים המקצועיים בצה"ל ובמערכת הביטחון. יושב ראש הוועדה, חבר הכנסת גבי אשכנזי מכחול לבן, שב וביקש מוועדת ההסכמות להביא את שני הדוחות לדיון בוועדת החוץ והביטחון, לאחר שכבר הוצגו לדרגים הבכירים בצה״ל ובמשרד הביטחון.

היום יפורסם דוח הוועדה שמינה הרמטכ"ל אביב כוכבי לבדיקת פרשת זיוף נתוני גיוס החרדים לצה"ל שנחשפה בכאן חדשות. הוועדה בראשות אלוף במילואים רוני נומה מותחת ביקורת נוקבת על אגף כוח האדם בצה"ל ומצביעה על כשלים מקצועיים ופיקודיים ועל תרבות ארגונית ומקצועית לקויה.